Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebben tanulha...

Melyik a legkönnyebben tanulható idegen nyelv?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Az iskolában angolt és franciát tanulok; sajnos egyiket sem túl nagy sikerrel. A tavasszal szeretnék angolból lenyelvvizsgázni, és mivel mindenképpen két nyelvből kellene A papír, elszeretnék kezdeni egy másik nyelvet is tanulni, mivel franciából kizárt, hogy valaha is meglegyen a nyelvvizsgám. Legnagyobb problémát a szavak tanulása jelenti; a nyelvtant viszonylag könyen felfogja az agyam :) Ilyen információk ismeretében kérem a segítségeteket. Köszönöm
2010. máj. 18. 11:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem mindenkinél más, hogy mi a könnyebb. Én például nem szerettem soha az angolt, nem voltam belőle jó (bár lehet azért is, mert nem nagyon tanultam, mivel a tanárom egy bunkó volt). 4 éve németet tanulok (most érettségiztem), és nagyon szeretem, szeretném továbbtanulni. Én tuti azt választanám. :)
2010. máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
77%
A spanyol az egyik legkönnyebb nyelv - akik tanulják, egyöntetűen ezt mondják. Egyszerű a nyelvtana, mindene. Én magam is régóta gondolkozom rajta.
2010. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Spanyolt érdemes tanulni szerintetek a mai világban? Szeretem az idegen nyelvet, és a német mellett kellene még egy...
2010. máj. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg egyénfüggő. Nekem az angol kínszenvedés volt, alig tudok a mai napig angolul, pedig 12 évig tanultam. Németül gimiben tanultam 4 évig heti 4 órában, és emelt érettségin 87%-ot értem el. Most egyetemen a spanyolt is tanulom, ezt is kevés sikerrel, lehet nekem csak a német megy.:D
2010. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

én is így voltam mint te csak én a némettel. Megcsináltam az angol nyelvvizsgát, és utána elkezdtem eszperantót tanulni 11 után nyáron. Szeptemberben megcsináltam a nyelvvizsgát, és az egész igénybe vett 3 hónapot.

Szerintem ha csak a papír a lényeg, akkor ezt válaszd.

Ha komolyabb nyelv kell pl a diplomához, akkor a spanyolt.

Mondjuk én tudtam, h gazdasági szakra akarok menni, ahova egy szakmai nyelvvizsga kell, azt majd megcsinálom angolbol.

2010. máj. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

A legkönnyebb az eszperantó, de az nem igazi nyelv, nem jó semmire.


A legkönnyebb természetes nyelvek az újlatin nyelvek: a spanyol, olasz, francia, portugál. A francia és a portugál kicsivel nehezebb ezek közül, valamint szerintem az olasz hajszállal nehezebb a spanyolnál.


Az angol nehézségben kb. a franciával van egy szinten, vagyis a legkönnyebb nyelvek közé tartozik. Egyébként az eredetén kívül kb. minden szempontból úgy viselkedik, mint egy újlatin nyelv.


Minden nyelvben vannak szavak, így a szavak tanulását nem lehet megspórolni. Ha a problémád a szavak tanulása, akkor számodra nincs könnyű nyelv.


Számodra nem az a kérdés, hogy melyik nyelv könnyű, mert akinek az angol és a francia nem megy, annak a spanyol vagy a portugál se menne. Én a hozzáállásodat látom problémásnak. A nyelvtanulásban az abszolúte legdöntőbb tényező a motiváció, és ez nem üres duma, hanem nagyon kézzelfogható okokból így van. Akit érdekelnek olyan dolgok, amik egy idegen nyelven vannak, azok az idegen nyelven olvasnak akkor is, ha minden 2. szót szótárazni kell és keserves munka az egész. Ilyen kemény munka mellett viszont az ember villámgyorsan megtanul egy nyelvet. Ehhez az kell, hogy célja legyen a nyelvvel. Nagyon erős motiváció a francia mellett pl. az, ha valakit baromira érdekel a francia forradalom és Napoleon, és letölt egy rakás korabeli újságot, aztán megpróbálja megfejteni őket. Vagy baromi erős motiváció a német mellett, ha valakit érdekel a II. világháború, és mondjuk német filmhíradókat néz, vagy Hitler-beszédeket és Goebbels-cikkeket olvas.Erős motiváció az angol mellett, ha valakit érdekel a tengerbiológia, és ennek angol nyelvű szakirodalmát próbálja kisillabizálni. Erős motiváció a spanyol mellett, ha valaki Spanyolországban él. Erős motiváció a norvég mellett, ha norvég barátnőd van stb.


NEM jó, teljesen téves dolog abból kiindulni, hogy "nyelvvizsgát akarok, ezért tudni akarok angolul". Mit olvas az, aki "angolul akar tudni"? Semmit, vagy nyelvtankönyvet, utálja az egészet és mindent elfelejt. Ha persze érdekelne az angol irodalom, akkor olvasnád Woolfot vagy Sterne-t vagy Orwellt vagy mittudomén, ha érdekelne a francia irodalom, akkor olvasnád Proustot vagy Sartre-t, persze eredetiben, és akkor nagyon gyorsan fejlődnél, mert nagy erőfeszítéseket tennél.


Szóval ha valami iránt érdeklődsz, amihez idegen nyelven kell olvasni/hallgatni valamit, akkor meg tudsz gyorsan tanulni egy nyelvet. Ha "nyelvet tanulsz", mert kell a papír, akkor szenvedés lesz az egész. Nyelvet akkor tanul gyorsan és sikeresen az ember, ha elsősorban nem "nyelvet tanul".

2010. máj. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
34%
13:03-as beszélsz ezeken a nyelveken? Csak mert a francia az egyik legnehezebb nyelv szerintem. Én beszélek angolul, ami a legkönnyebb. Ha valakinek nem megy, két eset van: nagyon rossz a tanár, vagy az illetőnek rossz a nyelvérzéke. Ha nincs nyelvérzék, a világ legkönnyebb nyelve sem fog menni, ha rossz a tanár, másikat kell keresni, de ugye általában nehéz eldönteni hogy melyik eset is áll fenn. Ettől függetlenül a franciát könnyű nyelvnek mondani....háááát
2010. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
"A papír" is lehet, motiváció, nem ? :)
2010. máj. 19. 15:40
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:55


Mi nehéz a francián? (OK, hallás után érteni nehéz - de az angolt is az).

2010. máj. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

ma 15:40


NEM. Ugyanis ha a papír motivál, akkor nem "vezet" semerre. Ha valamit tudni vagy élvezni akarsz, akkor megfelelő könyveket olvasol, rádióműsorokat hallgatsz, filmeket nézel és így rengeteget tanulsz. Ha a papír motivál, akkor nem érdekel az, ami mondjuk angolul vagy franciául van. Nem érdekelnek az angol és francia szövegek. Vagyis nem érdeklődve olvasol/hallgatsz/nézel, hanem kényszerből, és úgy kb. 10-szer annyi munkabefektetés tanulni, mint érdeklődve.

2010. máj. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!