Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebben tanulha...

Melyik a legkönnyebben tanulható nyelv? (a cigány után)

Figyelt kérdés
Angol tanulok kb 6 éve (persze angol mindenhova kell) de már szint mindenki azt tanulja szóval nincs benne semmi nagy dolog. Tudtok mondani olyan nyelveket amik viszonylag könnyen (könnyebben) elsajátíthatók? Esetleg tipp hogy neten hol tudom elkezdeni tanulnia nyelvet?
2010. márc. 6. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

német sem nehéz,és világnyelv,és a mellettünk lévő országokba is sokan beszélik.Ausztriába tuti.:D

én is nyúzom az angolt 10 éve,de semmire se megyek vele,unalmas,nehéz,stb...

én váltok németre.

2010. márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A német és a spanyol nagyon könnyű nyelvek, és beszélik is őket elég sok helyen (németül azért érdemes tudni, mert itt a szomszédban is németül beszélnek, spanyolul meg aztán tényleg beszél a fél világ).
2010. márc. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Lengyelül nagyon könnyen megtanultam.
2010. márc. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, a lengyelt nee :D

Az én édesanyám anyanyelvi szinten beszél lengyelül (az ő nagyszülei még lengyelek voltak, áttelepedtek Magyarországra; édesanyám már nyelvtanfolyamon tanult lengyelül), és pár éve megpróbálkozott azzal, hogy "nekem úgyis olyan jó érzékem van a nyelvekhez", hát megtanít lengyelül. Odáig ment, hogy ki tudom olvasni a legbonyolultabb szavaikat is, és egynéhány szót ismerek, de én itt megálltam. Második válaszoló voltam.

2010. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Német könnyű? Az angol sokkal könnyebb nem?

Nem tanultam németet, de tervezem. Bár sok ismerősöm szerint elég nehéz nyelv...

2010. márc. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. a franciára ezerszer könnyebben ráállt az agyam, mint a cigányra. A cigánynak nehéz a nyelvtana, csak amiatt könnyű, hogy nagyon kicsi a szókincse. Szerintem a francia a legkönnyebb, de kinek mi.
2010. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Egyértelműen spanyol!

A francia gyönyörű, de nagyon jó nyelvérzékre van hozzá szükség... szóval aki itt a franciát mint könnyen tanulható nyelvet akarja ráderőltetni - az csak magát akarja polírozni :P már ha egyáltalán tud franciául...

2010. márc. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

"az csak magát akarja polírozni :P már ha egyáltalán tud franciául..."


Köszi! A kérdező azt kérdezte, hogy ki szerint melyik a legkönnyebben tanulható nyelv. Én vbálaszoltam, erre megkapom, hogy nagyképű vagyok és hazudok. Öröm ide írni, egyes emberek rettentő szemetek. Oké, hazudtam, nem tudok franciául, magyarul sem beszélek, én egy ufó vagyok, tanulj ufónyelven. Jó a nyelvérzékem, most ezt szégyellnem kellene. De ha olvastál volna, akkor azt is leírtam, hogy nekem pl. az állítólag könnyű cuigány nyelv nehezebben ment (ja igen, most is hazudok, azt sem tanultam) , mert teljesen más a nyelvtanlogikája. Mindent mindennel egyeztetni kell és ehhez én túl rendszertelen vagyok, nekem a francia jött be a legkönnyebben, de ettől még nem mondtam azt hogy az a legkönnyebb.

Mielőtt valakit nagyképűnek és hazugnak nevezel, gondolkodj el, ha tudsz olyat.

2010. márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Angol után a német valószínűleg nehezebben fog menni. Én fordítva tanultam, pici koromtól kezdve németül, majd a gimiben angolul (de azóta is abból élek, amit magamtól tanultam meg). Nekem a német mindig nagyon jól ment, szerintem nem olyan nehéz, nekem például az angolra nem akar ráállni a nyelvem, pedig mindig megdicsértek a kiejtésemért. Most olaszt tanulok, ez nagyon könnyű, bár van öt múlt idő, de elég logikus a használatuk, csak nagyon oda kell figyelni. De ha rááll az agyad, akkor menni fog, főleg annak, aki tud németül, mert a nyelvtanban sok egyezés van. A szókincs meg az angolul tudóknak egyszerű, mert rengeteg az egyezés. De az olasznál is egyszerűbb a spanyol állítólag. Én ennyit tudok hozzáfűzni.
2010. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegyik európai nyelv könnyű. Az eszperantóról nem beszélve a legkönnyebb nekem az orosz volt.
2010. márc. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!