Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes ezzel foglalkoznom?

Érdemes ezzel foglalkoznom?

Figyelt kérdés

Vettem egy könyvet amelyben szóról szóra elmagyarázza az összes igeidőt az angolban.

Eddig megértettem, a Present Simple, Present Continous

Past Simple és Continous és Present Perfect Simple Plusz a Simple FUture..

De nem értem meg sehogy sem hogy mivel különb a Present Perfect Continous a Simple-től..


És ugyanugy a Past Perfect-et sem...


Érdemes ezekkel foglalkoznom hogy megértsem, mikor melyiket kell használni?

SIma kommunikációra törekedek, hogy tudjak beszélni és megértsem amit mondanak.


2011. jún. 5. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Present Perfect Cont.: have been + ing: amikor valamit csinálok egy ideje, legyen az folyamatos(várok rád egy órája) vagy nem(2 éve járok iskolába).

Present Perfect: have + 3. alak: amikor az elsőt, csak olyan igével, amit nem lehet folyamatosban használni; vagy ha azt akarjuk kifejezni, hogy valami még mindig "úgy van"(tehát ha "I lost my key.", akkor elveszett, de nem tudjuk pontosan, mi van vele, ha pedig "I've lost my key.", akkor az a lényeg, hogy nincs meg; de annyire nem nagy a különbség, sokszor inkább simán múltban mondják). Vagy akkor is, ha éppen most csináltam valamit: "I've just gotten home."


A Past Perfectet akkor használjuk, amikor mesélünk valamit, és azt akarjuk kifejezni, hogy még az előtt történt valami, amit mondunk. A Past Perfect Cont. ugyanaz, mint a Present Perf. Cont., csak múltban.

2011. jún. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:D
2011. jún. 5. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!