Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol vagy a Norvég nyelvet...

Angol vagy a Norvég nyelvet könyebb megtanulni?

Figyelt kérdés
miért?
2011. jún. 16. 20:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, én mindkettőt tanulom, bár az is igaz hogy angolból nyelvvizsgám van a norvégot meg itthon tanulom :D Én úgy gondolom, hogy a norvég kicsit könnyebb, bár az angol meg világnyelv, így ha menni akarsz valahova akkor nagyon hasznos ha tudsz angolul. Nem túl bonyolult, mert hál' istennek nem kell annyiféleképpen ragozni az igét mint a németben, és ha rendszeresen tanulod akkor már simán el lehet majd egy idő után társalogni más emberekkel angolul. Plusz ha angolt tanulsz akkor még tudod is könnyen fejleszteni hogy a filmeket angolul nézed eredeti szöveggel, vagy angolul angol felirattal így egyszerre hallod is a helyes kiejtést meg tudod is nézni a szöveget hogy mit mondanak és hogy alkotják a mondatokat.


A norvégban szerintem a kicsit nehéz dolog a névelő, azt be kell tanulni a szóval együtt, meg a főnév ragozása is nehezebb mint az angolban. ( szerintem ) . A közös bennük az igeragozás , mindkettőnél csak nagyon kicsit vagy egyáltalán nem változik az ige alakja a személyes névmásoknál.


Összességében azt mondanám, hogy ha most döntöd el hogy valamelyik nyelvet akarod tanulni ezek közül, akkor válaszd először az angolt, mivel ezt szinte mindenhol beszélik és utána kezdd el tanulni a másik nyelvet. :)


Remélem tudtam segíteni. :)

2011. jún. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!