Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lefordítaná nekem ezt valaki?...

Lefordítaná nekem ezt valaki? Jó Angolosokat kérném szépen.

Figyelt kérdés

What's correct about 'ya' as a spelling for 'your'? I was trying - using a conventional bit of 'eye dialect' - to point out that the vowel was /ə/. Not all learners appreciate that names ending 'ia' are seldom if ever pronounced with an /a:/ sound.


Köszönöm


2011. jún. 27. 01:59
 1/4 anonim ***** válasza:
ez egy nyelvtani segítség..
2011. jún. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne helyes a "your"-t "ya"-nak írni? Megpróbáltam - egy kis hagyományos köznyelvi átírással - rámutatni arra, hogy a magánhangzó /ə/ volt. Nem minden tanuló méltányolja, hogy az "ia"-ra végződő neveket úgyszólván sohasem ejtik /a:/-val.


"méltányolja" helyett az "örül neki" érthetőbb fordítás lenne, de kicsit már ferdítene (ami nem feltétlenül baj)


Egyébként a "ya" az kínaiul jelent "your"-t. Honnan szedted ezt a szöveget? Nem látom sok értelmét az első mondatnak. Illetve épp azt látom csak, hogy nem helyes.

2011. jún. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na... Mostmár látom az értelmét. Amit írtál angolul, az van írva az oxford szótárban is.

[link]

2011. jún. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a fordítást én is így fordítottam.


Röviden az volt, hogy egy Angol fórumon a your-ra a "ya"-t írtam ( bonyolult, hogy miért egyébként nem szoktam használni) és erre írta, Ő ezt a szöveget, hogy miért lenne helyes a your-ra a ya.


Ő egyébként a "yer"-t írta, aminek szerintem más a kiejtése és azt hittem, hogy az adott szó kiejtésére nem illik.


( Ez egy szójáték volt, na leírom) A Londoni metróállomások idegesítő női hangját Sonjának hívják, egy vezető így fogalmazta hogy she gets on ya nerves, vagyis: She get "sonya" nerves.:)


A fórumozó, aki írta ezt nekem, meg így írta, hogy gets on yer nerves.


Pedig-e szótár szerint: [link]

a ya-t is használják a your helyett és a kiejtése is "ja". Még egyszer köszönöm, felpontoztalak.

2011. jún. 27. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!