Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet a legkönnyebben...

Hogyan lehet a legkönnyebben nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Itt nem a "kimegyek az adott országba"-tipusra gondoltam, hanem, hogy otthon, vagy ha iskolában tanuljuk a nyelvet, hogy lehet a legkönnyebben megtanulni?
2009. márc. 28. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Járj nyelviskolába, suliban szerintem lehetetlen megtanulni egy nyelvet. A nyelviskolában nagyjából azonos szintű a tudása a diákoknak 6-10 fős kisebb csoport és mindenki AKAR tanulni, nem azért ül ott, mert kötelező a sulival ellentétben. Ha lehet olyan tanfolyamot válassz, ahol anyanyelvű tanár van. Mindig figyelj az órán és a lehető legkevesebbet beszélj magyarul. Otthon csináld meg a házit és vedd körül magad a nyelvvel, amit tanulsz (nézz tv-t, hallgass olyan dalokat és fordítsd is le, ha tudod, olvass neten cikkeket vagy ha haladó vagy, akkor könyvet, e-mailezz olyan nemzetiségűekkel). És legyen motivációd, amiért meg akarod tanulni és próbálj meg valami jót találni benne. És ne add fel, ha nem megy!
2009. márc. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértve az előző válasszal még hozzátenném, hogy minden nyelvtanuló más, meg kell találni, hogy te melyik típusba tartozol.Egyéni vagy társas, szorgalmas vagy lusta, mások tapasztalatára hagyatkozó vagy kreatív, beszédes vagy hallgatag. Hallás után tanulsz könnyebben (auditív típus) vagy látás után: olvasás (vizuális) vagy tárgyakkal szeretsz babrálni, mozogni. Ez utóbbi esetben a szótanuláshoz lehet kétoldalas cédulákat készíteni a magyar és a hátán az idegennyelvi, jobb esetben magyar helyett szómagyarázat vagy kép. A cédulákat bárhol 5 percre is elő lehet venni, kikérdezni magadat, amit tudsz, azt félre lehet tenni, amit nem, azt vissza a többi közé. A lakásodat is ki lehet cédulázni cserélhető szavakkal, mondatokkal, hogy véletlenül is rájuk essen a tekinteted. Most találtam egy jó weboldalt:www.quizlet.com, regisztrálás után az általad beírt szavakat gyakoroltatja többféle formában.(Esetleg kell valaki, aki az első eligazodásban segít az angol nyelvű oldalon.)
2009. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Suliban magyarázzák te pedig felszedsz pár adott nyelv beli barátott msn-re,akikkel gyakorolhatsz, és ráadásképp adott nyelven nézel filmeket.Nekem bevált eddig:D
2009. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha live-online órákat veszel a net-en. Otthon vagy, mégis tanár segítségével tanulsz és csak rád figyel.
2009. ápr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!