Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciát egyedül meg lehet...

Franciát egyedül meg lehet tanulni, úgy, h nem a papír a lényeg, hanem az, h használni is tudjam később?

Figyelt kérdés
Totál nulláról kezdeném, tanultam már németet, és angolt, német felsőfok, angol középfok, ami eddig megvan. Ezeket suliban tanultam, plusz önállóan itthon.
2011. júl. 3. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet. Itt nem is igazán az lehetne szerintem a kérdés hogy lehetséges-e, hanem hogy mennyi idő alatt mennyi energiaráfordítással, és hogyan.
2011. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha olvasni tudsz, akkor meg lehet, de ugyis lehet, hogy hallgatod valamirõl a kiejtést.
2011. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is egyedül tanultam meg. Nekem sem első nyelv volt, angolul, németül már tudtam előtte. Olyan könyvet válassz, amihez van cd a leckék anyagával, és lehet hozzá kapni megoldó kulcsot (általában tanári kézikönyv címen). Az Allons-y például tökéletesen megfelel. Nem érdemes francia kiadású kurzuskönyvet választani, mert a legtöbb tele van páros és csoportos feladatokkal, amikkel úgysem tudsz majd egyedül mit kezdeni. Meg persze fontos, hogy ha már van egy kis szókincsed, kezdj el minél hamarabb francia barátokat keresni, akikkel beszélgetni tudsz.
2011. júl. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a válaszokat! AZ utolsó válaszolótól szeretném megkérdezni: milyen szintre jutottál el eddig? Használod azóta a nyelvet?
2011. júl. 3. 21:21
 5/8 A kérdező kommentje:
meg tudjátok, én attól félek nagyon, hogy elmúlik a lelkesedésem...pl. valamin nagyon leakadok, nincs kitől segítséget kérnem, és elmegy a kedvem. Egyébként a kiejtés az mennyire nehéz? Mindenképp persze olyan könyvet vennék, amihez jár CD, csak így első meg sokadik hallásra sem tűnik nagyon egyszerűnek.
2011. júl. 3. 21:34
 6/8 anonim ***** válasza:
A kiejtése nem nehezebb a németnél vagy az angolnàl. En szerintem azért, ha vennél néhàny óràt alapùl jobban jàrnàl, mert ha rosszul tanùlod be, nagyon nehéz lesz utàna kijavitani.
2011. júl. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam angol is (felsőfokút is csináltam) meg németet is, és hidd el, a kiejtés nehezebb. Egyrészt mert több betűkombináció van amik egy-egy hangot jelölnek, másrészt meg mert a szó utolsó betűit nem ejtik ki, kivéve néha amikor ha nem ejtenék össze lehetne keverni egy másik szóval. A német és az angol legalább következetes.
2011. júl. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha csak attól félsz h valamin elakadsz akkor abban szivesen segítek :D
2011. júl. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!