Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit válasszak 4. nyelvnek?

Mit válasszak 4. nyelvnek?

Figyelt kérdés

Angolul, japánul és németül tudok/tanulok, kb. középfokú szinten. Amint meglesz a vizsgám japánból, választhatok egy új nyelvet, de nem tudom melyik legyen az.

A spanyolt gondoltam, vagy a portugált vagy az olaszt. Melyiket lenne a legérdemesebb megtanulni? Ahogy néztem elég hasonlóak egymáshoz. Ha pl. a spanyolt választom, akkor nagyjából meg fogom érteni a portugált és az olaszt is?

Melyik nyelviskolát ajánlanátok, ahol jó a tanítás, de nem csillagászatiak az árak?


Köszi a válaszokat :)


2011. júl. 4. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a negyedik nyelv előtt az eddigieket kellene felsőfokra fejleszteni.

Nem csak a mennyiség számít... Jobban mutat mondjuk 3 felsőfokú (vagy 2 felső és 1 közép), mint 4 közép. Szerintem. A negyedik nyelvre is lesz még időd bőven.


Én a portugált ajánlanám, a spanyol manapság nagyon felkapott, egyre kevésbé előny, ha spanyolul tudsz. És utána ha még spanyolt is akarsz tanulni, nem lesz nehéz dolgod.

2011. júl. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy spanyol barátnőm. Mi angolul beszélgetünk. Ő galíciai, ahol sok a keveréknyelvű család, Így náluk is egyik szülő portugálul, a másik spanyolul beszél. Mondott szavakat, így tudom, mennyire különbözik a kiejtés és mondta, h a nyelvtani szórend is különböző. (pl. az apja és az öccse Xurxo, amit sursónak ejtünk, de spanyolul az Jorge és horhénak ejtendő) Ő azt állítja, h érteget olaszul, de az is nagyon-nagyon távol van tőle.

Segíteni nem tudok neked, csak egy kicsit fel akartam vázolni a különbséget. Nem Mo-on élek, így sulit sem tudok ajánlani. Jó lehet, h ennyi nyelven tudsz. Nekem a kínai tetszik nagyon. Esetleg még a svéden is elgondolkodhatsz v a francián. :)

2011. júl. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én tanulok portugált, nagyon szép és izgalmas nyelv. Azok a csoporttársaim, akik tanultak spanyolul, érezhető előnyben voltak az első órától kezdve. Úgyhogy én a spanyolt ajánlanám. Mellette szól még, hogy nagyon sok helyen beszélik.
2011. júl. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
franciát nem lehet? mert az nagyon előny mostanában, de ha csak a felsoroltak közül lehet választani, akkor a spanyolt gondolom, hogy érdemes lenne elkezdeni
2011. júl. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
SPANYOL. gyönyörű nyelv, 2. éve tanulgatom. de egyébként szerintem is inkább a minőségre menj rá, ne a mennyiségre... inkább nyomsd az egyiket felsőfokig.
2011. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Angolt és németet a suliban tanulom, érettségiig meg lesz még az a felsőfok :) Sőt, német nyelvű iskolába járok, ezért DSD-t is kell majd tennem. Angolból is felsőn szeretnék érettségizni. A japán meg... Még 2 év, és ha minden jól meg, meg lesz a felső. Szóval viszonylag jól állok azért :)

Bármilyen nyelvet lehetne választani, de én ezeken gondolkodtam eddig. Franciát tanultam egy időben, nem voltam jó benne. Soha nem tudtam helyesen kiejteni a szavakat, és a nyelvtanom is borzalmas volt. Azért néztem a spanyolt, mert viszonylag egyszerűnek tűnik a kiejtés, és a nyelvtan is.

De más javaslatokat is szívesen fogadok:)

2011. júl. 5. 08:34
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Japánból felsőfokút tervezel, de a francia nyelvtan túl bonyolult? Itt nekem nem egészen kerek a dolog..

A 3 felsorolt nyelv közül egyébként a spanyol a leginkább világnyelv.

2011. júl. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha én választhatnék, az arabnak fognék neki...
2011. júl. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a németet könnyen tanulod, akkor az olasszal sem lenne gondod. Ráadásul most azt mondják eléggé megy ez a nyelv, na meg az orosz.
2011. júl. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

20.38:

A japán azért könnyű, mert jó a vizuális memóriám. Egyáltalán nem nehéz a nyelvtana, alig van, szinte csak egymás mellé pakoljuk a szavakat. Könnyű. Csak aprólékosan mindent meg kell tanulni, pontról pontra. A francia meg nehéz nekem, egy időben tanultam. Nem jutottam vele sokra, nem tetszett a nyelvtan miatt.

Azt hiszem maradok a spanyolnál.

Köszönöm a válaszokat:)

2011. júl. 7. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!