Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit válasszak 4. nyelvnek?

Mit válasszak 4. nyelvnek?

Figyelt kérdés

Angolul, japánul és németül tudok/tanulok, kb. középfokú szinten. Amint meglesz a vizsgám japánból, választhatok egy új nyelvet, de nem tudom melyik legyen az.

A spanyolt gondoltam, vagy a portugált vagy az olaszt. Melyiket lenne a legérdemesebb megtanulni? Ahogy néztem elég hasonlóak egymáshoz. Ha pl. a spanyolt választom, akkor nagyjából meg fogom érteni a portugált és az olaszt is?

Melyik nyelviskolát ajánlanátok, ahol jó a tanítás, de nem csillagászatiak az árak?


Köszi a válaszokat :)


2011. júl. 4. 18:57
1 2
 11/14 anonim válasza:

szerintem az oroszt kezdd el, amíg nem késő! rengetegen beszélik azt és szerintem rendkívül könnyű, én most is azt tanulok! valami ötlet nekem a 3. nyelvre? de valami könnyűt ne a japánt :D


13/F

2011. júl. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
szerintem is először csinálj legalább az egyikből egy felsőfokot, ha ennyire lelkes vagy, aztán ha még marad lelkesedésed, akkor jöhet esetleg a negyedik nyelv. Én is úgy gondolom, hogy a néha a kevesebb, az több.
2011. júl. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Még gimibe járok. Amikor leérettségizem, németből és angolból is meg lesz a felsőfokúm. Japánból nyelviskolába járok, még 2 év, és elvileg, ha jól megy, meg lehet a felső is akár. Szóval, nincs az olyan messze.

De maradtam a spanyolnál :))

2011. júl. 9. 21:51
 14/14 anonim válasza:
[link] lapon rengeteg nyelv közül választhatsz, ingyen kipróbálhatod az alapfokú leckéket
2011. júl. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!