Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek, hogy tanuljak, ha...

Mit tegyek, hogy tanuljak, ha nincs jó hallásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Üdv. Szerintetek, akinek nincs jó hallása az nem fog megtanulni jól Angolul? Most egy kicsit neki keseredtem. Van itthon Angol nyelvleckém relaxa és jó régi lemezes hanganyagom, azokat elég szépen megértem, kis hiányosságokkal. De elkezdtem hallgatni a youtubon beszédet, vagy zenét stb. És alapvető szavakat nem hallottam ki. Például a Celin Dion to be love more című dalából gyakorlatilag alig értettem valamit. Amikor a fordítást megnéztem, úgy már letudtam fordítani, mert minden szót ismertem. Ez nekem most nagyon elkeserítő! Azt hozzá kell tennem, hogy nem régóta kezdtem el hallgatni hanganyagot. (És ilyen 3-5 perces mesékkel kezdtem, azokat jól megértettem, de úgy hogy egy csomószor vissza kell játszanom ) Szóval nekem nagyon nehezen megy! És nem tudok énekelni, valószínű nincs abszolút hallásom.:( Veletek is volt ilyen? Aztán a sok gyakorlással, szép lassan értettétek? Nálatok hogy volt?


Köszi szépen a választ előre is.

Üdv.


2011. júl. 22. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
a beszelt nyelvben nem mindenki artikulal annyira, mint az ilyen oktato cd-ken. igaz, ha ahhoz hozzaszoksz akkor nem fogsz nagy kulonbseget eszrevenni a ketto kozott, es azt is termeszetesnek fogod venni. a te bajod szerintem az, hogy nem vagy hozzaszokva. Ezen csak akkor javithatsz, ha rendszeresen beszelgetsz ilyen kulfoldiekkel, vagy ilyen filmeket nezel, de a filmnezes sem hatekony mivel igy akar evekbe is telhet. Igazabol szerintem csak probalj meg minel tobb szot kivenni a beszedbol, aztan kesobb mar mindent megertesz ugy, hogy nem is kell koncentralnod
2011. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet nem volt tul egyertelmu: Ha a beszelt nyelvhez szoksz hozza*
2011. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is iszonyú botfülem! A nyelvtanulás mégis megy, tehát nincs összefüggésben. Én még a magyar számokból is csak akkor hallom ki a szöveget, ha nagyon rákoncentrálok! :D Nem lehet, hogy téged is csak a zenei aláfestés zavar? Szóval mondom nehezen hallom ki a dolgokat mégis folyékonyan beszélek már angolul, akár nehezített körülmények között is (értem ez alatt: buliban, hangos zene, háttérzaj stb.). :)
2011. júl. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, akkor megnyugodtam :) Már úgy értve, hogy nem alapfontosságú a jó hallás :) Ám nem hiszem, hogy a zenei aláfestés zavarna, mert simán az élőbeszéddel is problémám van. Túl gyors nekem. Például ebben a videóban http://www.youtube.com/watch?v=JtoMg5RyXpY én így hallom ki it's speak like... Közben a fordításban, pedig így van. I didn't speak like everybody else.


Egyébként a magyarban én is vagyok, hogy gyakran kérdezem, otthon a tv elött, hogy mit mond? Mert nem értem. Beszédnél is és zenénél is. Szóval ezért biztos, hogy botfülem van. Emlékszem volt egy konkrét eset még a gimiben. Nem értettem, hogy mit mond a tanár, hallottam, hogy beszél, de nem értettem. ( Ez elég rossz :( )

De azért megnyugtató, hogy nem vagyok ezzel egyedül :)

2011. júl. 23. 19:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és persze, tudom, hogy nincs olyan, hogy it's speak, legfeljebb it speaks , de ebben a szövegkörnyezetben furca is lenne, még is így hallom
2011. júl. 23. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, szerintem egy cipőben járunk. :D Én is kicsit 'süket' vagyok. Nekem is van, hogy hallom a hangokat, de nem értem a szöveget(magyarul!:D).

Az, hogy ez a szöveg még gyors neked, ezen csak sok gyakorlással lehet segíteni! Hallgass sok videót angolul, nézz filmeket! Egyébként egy emberrel társalogni sokkal könnyebb, vissza tudsz kérdezni, segít a környezet.

Szóval hajrá, ha nekem ment, neked is fog! :)

2011. júl. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy ! :) Köszönöm szépen:)


( Mondjuk sajnos, nincs ilyen ember a környezetemben, skivel tudnék beszélni angolul, mondjuk egy angol tanár jó lenne, biztos, de arra nincs pénzem, legalábbis egyenlőre:(

Úgyhogy így magamat képezem :)

2011. júl. 24. 00:57
 8/8 anonim ***** válasza:
A passzív nyelvtudásodat fejlesztheted egyedül, otthon is, de az aktívhoz már más is kell! Jó módszer, ha fogalmazásokat írsz angolul, bármilyen témában. Neten is kereshetsz beszélgető partnert. (www.interpals.net- tudom ajánlani.) Viszont muszáj lenne beszélgetned is valakivel, mert egy bizonyos szint után, akármennyi szót is tudsz, akármennyire is érted a nyelvtant, nem fogsz tudni megszólalni! Mondom, először kezd kicsiben, írogass magadnak dolgokat, próbáld angolul megfogalmazni a gondolataid, vagy csak írd le egy napodat! Ez sokat segít, hogy aktívvá váljon a nyelvtudásod. addig is hallgass sok angol beszédet és ha úgy érzed az már eléggé megy, nem fogsz meglepődni, mikor idegennyelven kell majd megszólalnod! :)
2011. júl. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!