Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki elmagyarázná érthetően...

Valaki elmagyarázná érthetően h mi célt szolgálnak a kanjik hiraganák és a katakanák?

Figyelt kérdés

azt nem értem h ha van egy írás mód akkor mire kell a másik kettő?

Köszönöm előre is a válaszokat:)


2011. júl. 26. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Kanjival, azaz kínai írásjegyekkel vannak írva általában a névszók. Ezek fogalmat jelölnek.


Hiraganával ezeket a szavakat lehet ragozni, illetve van egy-két olyan szó, amelyre nincs kanji, azt is hiraganával írják.

Katakanával általában a jövevényszavakat írják. A hiraganával együtt ezek az írásjegyek hangot jelölnek, mint a mi betűink.


Azért kell a többi, mert másra használják őket.

2011. júl. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát hogyha azt akarom leírni hogy kutya, akkor azt kanjival, de hogyha többes számba akarom tenni akor azt már hiraganával??Még azt nem értem hogy pl a gyerekek hogy jegyzetelnek a suliban?:/ Nekem konkrétan egy írásjel félóra xD
2011. júl. 26. 20:31
 3/6 anonim ***** válasza:

A japán nyelvben nincs többesszám, nem olyan, mint az angolban pl.


A hiragana jelekkel(k.b. 100 db) az ÖSSZES japán szót le lehet írni, ezzel írják le azokat a japán szavakat, amikre nincs kanji.


A katakana ugyanaz, mint a hiragana, de azzal az idegen szavakat írják le(teli van a japán angol szavakkal), valamint olyan funkciója van, mint amikor magyarul csupa nagybetűvel írjuk ki pl. egy bolt nevét.


A kanjikkal szavakat írnak.

2011. júl. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már csak azt nem értem hogy ha a hiraganákkal le lehet írni minden japán szót, akkor mi a francnak az a rengeteg kanji?:S

Egyébként nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)

Ja és nincs többesszám? az hogy lehet? akkor hogy jelzik hogyha valamiből több van?:S

2011. júl. 26. 23:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert úgy alakult ki, meg gondolom megszokták, és/vagy gyorsabb leírni egy kanjit, mint egy csomó hiraganát.


Nincs többesszám, de tudnak olyat, hogy kétszer mondják a főnevet, ha kihangsúlyozzák, hogy többről van szó, meg biztos van rá csomó módszerük, de én nem értek hozzá.

2011. júl. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A ragozott szó úgy néz ki, hogy kanjival leírják a szót, és utána hiraganával a ragozását. Emiatt a kanjival jelölt szó olvasata teljesen meg is változhat.


Minden szót le lehet írni hiraganával, de azért kellenek a kanjik. Beszédben a hangsúlyok miatt könnyű boldogulni, de csak hiraganával pl. olvasni egy könyvet, na az halál...

2011. júl. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!