Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki diszlexiás az mentesül a...

Aki diszlexiás az mentesül a diploma kiadásához szükséges középfokú nyelvvizsga letétele alól?

Figyelt kérdés
Én kisebb koromban voltam diszlexiás. Papírom, soha nem volt róla. Nagyon sokat gyakoroltam és most már a magyar nyelvvel semmi problémám. Most fégeztem főiskolán óvodapedagógia szakon. Kellene a nyelvvizsga h megkapja a diplomámat, de egyszerűen képtelen vagyok megtanulni bármilyen idegen nyelvet is. Előszőr a némettel próbálkoztam, de az nem jött össze most áttértem az eszperantóra, de ez sem igazán megy. Szeptemberben megpróbálom a nyelvvizsgát, de úgy érzem, h esélytelen. Ezért érdekelne, hogy mint óvodapedagógus nekem is elfogadják az igazolást. Annak idején, amikor felvételiztem ez kikötés volt. Akkor felvettek, mert nem volt papírom róla...
2011. aug. 2. 09:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
96%

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:15



Szövegértésből egyes, leülhetsz.


A VAKOKRÓL volt szó abban a hsz-ban amire válaszoltál.



mint látjuk diszlexiásan lehet valakiből akár még köztársasági elnök is, csak mondjuk ciki. Nagyon ciki...

2011. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszi a haszon és kevésbé hasznos kommenteket! Én úgy gondolom, h a mai világban igen is kell minimum egy diploma...De mégsem ez volt számomra a légmérvadóbb amikor úgy döntöttem, h óvónő leszek!Szeretem ezt a pályát és mivel CSAK diplomával lehet óvodapedagógusként dolgozni kénytelen voltam elmenni főiskolára!!!!!Sajnos Magyarországon él ez a bizonyos rendelt, h kell a középfokú nyelvvizsga a diplomához!!!Már többször voltam nyelvvizsgázni és nem sikerült!!Nem azért írtam, h képtelen vok megtanulni mert nem próbáltam vagy nem próbálkozok...Én úgy gondolom, h attól h van némi diszlexiám igenis jó óvónő vagyok!Nem ezen múlik!!!!!!És igen is nagyon sok köze van a nyelvtanuláshoz...Nah mindegy is aki nem tudja, h ezek mivel is járnak az inkább ne válaszoljon vagy legalább nézzen utána mielőtt lealáz másokat!!!
2011. aug. 2. 15:14
 13/23 anonim ***** válasza:
77%

elképzelem, amikor majd mesét olvasol a kicsiknek.


Diszlexiásan.


Nem normális ez a világ....

2011. aug. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
69%

"sztem nem kell mindenkinek diplomásnak lennie.


Ha valaki nem tud megtanulni egy idegen nyelvet (mindegy milyen okból) az ne legyen diplomás.


Ha tudsz magyarul olvasni, akkor nem vagy diszlexiás."


mit mondtál itt a vakokról???

2011. aug. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
33%

és egyébként egy diszes nem mesét "olvasni" fog a gyerekeknek, hanem "mondani", mert talán több mindent képes megjegyezni, mint TE!!!

Gondolom, egy mesét se tudnál fejből elmesélni a saját gyerekednek se... Hogy lehet vki ennyire korlátolt?

2011. aug. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:48



lehet, h nem korlátolt vagyok, csak disztoleráns.


tessék engem is hasonló megértéssel kezelni! :-))))

2011. aug. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
83%

Az oktatási törvényből idézek. A teljes szöveg itt olvasható .

[link]


-ha fogyatékossága miatt nem képes az államilag elismert „C” típusú nyelvvizsga szóbeli és írásbeli

követelményeinek teljesítésére, felmentést kaphat a nyelvvizsga letétele alól;

A fogyatékosság megállapításának és igazolásának rendje

[az Ftv. 44. §-ának (3) bekezdéséhez]

19. § (1) A fogyatékossággal élő hallgató fogyatékosságának típusát és mértékét, annak végleges vagy időszakos

voltát szakvéleménnyel igazolja.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szakvélemény kiadására

a) amennyiben a jelentkező fogyatékossága már a közoktatási tanulmányai során is fennállt, és erre tekintettel

tanulmányai és az érettségi vizsga során kedvezményben részesült, a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX.

törvényben meghatározott szakértői és rehabilitációs bizottság,

b) amennyiben a fogyatékosságot később állapították meg, az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői

Intézet

jogosult.

Sajnos ez nem egy gyakorta használt szabály nem tudom ,hogy egyáltalán tudják e az egyetemen ,hogy van e ilyen. Ráadásul az óvópedagógusnál nem tudom ,hogy jó e vele ugrálni mert ugye a diszlexia a felvételinél kizáró ok amit egyébként szintén nem értek miért így van attól még lehet valaki jó óvónő. Benézek egy óvodába és azt látom ,hogy a gyerekek a kertben 1000 felé vannak a négy óvónő meg egy padon üldögél és pletykálgat, hát marhára nem vigasztal ,hogy ők nem diszlexiásak. Sokkal jobb egy óvónő ,óvóbácsi aki tisztességesen csinálja a munkáját és rendesen vigyáz a gyerekre kit érdekel ,hogy diszlexiás ha a munkáját nagyon jól végzi.


Aki tudja ,hogy mi a diszlexia vagy diszgráfia az azt is tudja ,hogy attól még az a ember lehet nagyon tehetséges. Én is nem egyet ismerek akinek egyetemen kitűnő eredményei vannak. A nyelvtanulásban tényleg nagy hátrányban vannak, de ettől függetlenül még lehetnek a legjobbak közt a munkájukban. Egyéni véleményem szerint a diplomához nyelvvizsgát kérni hülyeség bárkitől. Egyrészt rengeteg állás van ahol semmi szüksége nem lesz rá, ahol meg kell ott a munkáltató úgyis leteszteli az embert és leszarja ,hogy van e nyelvvizsgája a valós tudására kíváncsiak. Mert ugye ahol meg tényleg szükség van nyelv tudásra, ott annyi tudással ami elég egy nyelvvizsgára azzal kitörölheted a segged.

2011. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%

Már többször voltam nyelvvizsgázni és nem sikerült!!



Ez még nem azt jelenti,hogy képtelen vagy megtanulni egy nyelvet.

Én anno 9x voltam nyelvvizsgázni mire sikerült.

sok idő pénz és kísérlet mire megtaláltam a jó módszert az adott nyelv tanulásához. Illetve ahhoz, hogy hagyna éljem túl a nyelvvizsga szitut.

2011. aug. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Igen az óvodában nem olvassuk a mesét, hanem meséljük, fejből!!!Szóval itt semmi köze a diszlexiának a gyerekek neveléséhez!!!!!Sztem is nagy hülyeség a nyelvvizsga a diplomáz, mert mint ahogyan én is egy olyan nyelvet tanulok most per pillant, amit soha az életben nem fogok használni, kizárólag a diplomához kell!!!!

A disztoleráns emberkének üzenem, h remélem egyszer ő is kerül olyan helyzetbe, ahol korlátolt lesz a képessége és majd akkor meglátja, h nem is olyan hű de könnyű!!!!!!!!Nem tehetek róla, h diszlexiás vagyok!Rengeteget tanulok, gyakorlok, próbálkozok nem adom fel!!De ennek ellenére nem érzem magam kevesebbnek!Jeles eredménnyel végeztem az ország legnevesebb egyetemén, szóval sztem nem kell sajnálni a hozzám kerülő gyerekeket, mert attól, h diszlexiám van nem azt jelenti, h nem tudok beszélni, vagy olvasni v stb.

2011. aug. 3. 08:30
 20/23 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!


Ne törődj azokkal akik anélkül, hogy értenének hozzá, beszélnek.

(Már korábbi hozzászólásomban írtam, hogy speciális módszerrel meg tudnak tanulni a "disz"-esek is egy idegen nyelvet, de nem könnyű! Ehhez olyan nyelvtanár kell, aki egyben fejlesztő is. Nagyon kevesen vagyunk!)


Kedves Ellenzők!


Érdekes jelenségként meg kell említenem, hogy a történelem során már többször előfordult, hogy híres tehetséges emberek tanulási nehézséggel, vagy zavarral küzdöttek. Erre jó példa Hans Christian Andersen, a híres meseíró, Thomas Alva Edison, a villanykörte és a fonográf feltalálója, Sir Winston Churchill a kiemelkedő angol politikus, Albert Einstein, a XX. sz. egyik legnagyobb tudósa, mind, mind tanulási nehézséggel küzdöttek az iskolában.


Gyakran előfordul ugyanis, hogy a diszlexiás tanuló az úgynevezett magasabb szintű gondolkodási feladatokban (pl.: gyorsan és jól ért meg új koncepciókat, elméleteket, meglepően érett a gondolkodása, lényegesen nagyobb a szókincse társainál, élvezi a logikai játékokat, tehetséget épít és modellez, kiválóan értelmezi a történeteket, fejlett a fantáziája, kíváncsi stb.) kiemelkedően teljesít. Gyorsan és jól ért meg új koncepciókat, elméleteket, meglepően érett a gondolkodása, lényegesen nagyobb a szókincse, mint a kortársainak.

Saját tapasztalatom szerint, ha a gyermek maga olvasta az adott szöveget, szinte semmire nem emlékezett belőle, ám amikor tőlem hallotta, szinte szóról szóra képes volt visszaadni azt. Ez esetben az összefüggéseket is könnyedén átlátta, sőt képes volt kombinálni is.

Megfigyeltem azt is, hogy legtöbbjüknek kiemelkedően jó a kézügyessége. Több tanítványom rendkívül tehetségesen rajzolt, már-már művészi szinten. Volt olyan tanítványom, akinek zenei tehetsége bontakozott ki, olvasni szinte egyáltalán nem tudott, de kívülről tudott több száz számot szintetizátorra, és nemzetközi versenyt nyert a korosztályában. Szintén diszlexiás tanítványom, sorra nyerte a matematika versenyeket, mert neki ez a képessége erősödött.


Remélem ezzel már eloszlattam mindenkiben a rossz indulatot és a kételyt!

Amit nem ismertek, ne bántsátok!!!

2011. aug. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!