Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki diszlexiás az mentesül a...

Aki diszlexiás az mentesül a diploma kiadásához szükséges középfokú nyelvvizsga letétele alól?

Figyelt kérdés
Én kisebb koromban voltam diszlexiás. Papírom, soha nem volt róla. Nagyon sokat gyakoroltam és most már a magyar nyelvvel semmi problémám. Most fégeztem főiskolán óvodapedagógia szakon. Kellene a nyelvvizsga h megkapja a diplomámat, de egyszerűen képtelen vagyok megtanulni bármilyen idegen nyelvet is. Előszőr a némettel próbálkoztam, de az nem jött össze most áttértem az eszperantóra, de ez sem igazán megy. Szeptemberben megpróbálom a nyelvvizsgát, de úgy érzem, h esélytelen. Ezért érdekelne, hogy mint óvodapedagógus nekem is elfogadják az igazolást. Annak idején, amikor felvételiztem ez kikötés volt. Akkor felvettek, mert nem volt papírom róla...
2011. aug. 2. 09:04
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!:)
2011. aug. 3. 10:15
 22/23 anonim ***** válasza:
89%

Nyelvtanár vagyok. Akkor találkoztam először a diszlexiával, amikor bekerültem a mélyvízbe, szó szerint, mivel olyan kistérségben kezdtem el tanítani, ahol az átlagnál több diszes és egyéb tanulási problémával küzdő gyerek volt.

Az utolsó hozzászóló tökéletesen elmondta a lényeget. Megfelelő módszerrel ugyanolyan jól meg tudnak tanulni ők is idegen nyelvet, mint bárki más - köztük is van, akinek jobb, és van, akinek kevésbé jó a nyelvérzéke.

De egyetlen dolgot fontosnak találok elmondani ezzel kapcsolatban: olyanfajta "korlátoltságot" és "intoleranciát", mint egyik-másik abszolút hozzá nem értő hozzászóló mutat, egyiküknél sem tapasztaltam!

Óvodapedagógiai pályán - szerintem - ez talán még fontosabb, mint az, hogy milyen képfeldolgozási vagy egyéb nehézségekkel küzd valaki.

Kedves Kérdező! Gratulálok, hogy eddig eljutottál, biztos vagyok benne, hogy a nehézségek miatt, Te valóban megküzdöttél érte, és tényleg ezen a pályán szeretnél dolgozni; nem pedig azért kötöttél ki itt, mert máshová nem volt elég a pontod...

Csakis kitartást tudok kívánni + egy jó tanárt, aki átsegít a problémádon a nyelvtanulásban, és sikerül véghezvinned, amit megkövetelnek tőled (akár a már említett vizsgázási könnyítéssel...)

2011. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Jenei Ferencné válasza:

Bár a bejegyzések több évesek a téma ma is aktuális.2004-ben merült fel először ez a probléma, amikor egy nyíregyházi fiatalember nem nyugodott bele, hogy diplomáját nem adják ki. A törvény nem tiltja a diplomák kiadást. A probléma az, hogy a szöveg " szakvéleményre a diploma kiadható" Az Ombudsmanhoz fordultunk Dr Takács Albert felkarolta az ügyet és még azon az őszön a parlament elé vitte.Meg kellett szereznünk az összes frakció támogatását. Ez megtörtént. Eljött a várt nap és az ígéretek ellenére egyetlen képviselő sem szavazta meg.Ezúton is köszönjük szépen

Mégsem volt hibavaló a munkánk. Azon a nyáron a média a barátunk lett és nagyon komoly segítséget adott. Sáling Gergő az Origótól, Kósa Judit a Népszabadságtól. Riportot közölt a témáról a Duna Televízió és a vasárnap est főműsoridőben a HÉT -ben elég hosszú időt kaptunk.

A lényeg: A felsőoktatásban kezdték megismerni problémát és sorra adták ki a szakértői véleményekre a diplomákat.


Tehát akinek diploma ügye van: meg kell keresni a közoktatási szakértőt. Minden megyében van. Budapest és környéke szakértője Vannay Aladárné T: 06 20 455 6913. (Elképzelhető változott a szám) V

Van ahol az egyetem-főiskola nehezen szánja rá magát, de ne adjátok fel, mert kiadják. Nem tiltja nekik a törvény, csaknem elég tájékozottak a tanulási zavarról.


Egyébként a diszlexiának a nyelvtanuláshoz kevés köze van. Azért nehezíti meg a nyelvtanulást, mert javítatlan diszlexiátok miatt a saját anyanyelvetekben sem tudtok eligazodni.

A diszlexia javítható és javítani kell.

Jenei Ferencné

www.dyslex.hu

2015. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!