Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet a legjobban szavaka...

Hogy lehet a legjobban szavakat tanulni?

Figyelt kérdés
Ezt nem úgy értem, hogy hogyan kell a papíron lévő szavakat megtanulni :D, hanem úgy hogy mondjuk én szinte minden filmet angolul nézek meg, és angol felirattal, de kb egy szót se tanultam belőle eddig. Szóval a normál bemagolós módszeren kívül értem. Valakinek működik egyékbént a film? Mert én sajna semmit nem tanulok belőle, legalábbis nem érzem. Szeretném bővíteni a szókincsemet, de nem úgy hogy leülök és betanulok szavakat, mert azokat elfelejtem pár héten belül. Szóval néhány tanács :)?
2011. aug. 6. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A filmeket feliratosan nézd először. Szóval tudd, hogy mikor mit mondanak benne, utána nézd angolul. Nálam így válik be.


Rengeteget olvass, angol könyvet, újságot, interneten ami érdekel. Mindegy mit csak angolul.

Vannak olyan könyvek, amik kifejezetten ezt a célt szolgálják. Könyvesboltokban lehet kapni, Lírában láttam, párszáz forintért. 1-estől a 8-as erősségig van, próbáld ki.

2011. aug. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen,müködik,nemet nyelven neztem az összes jätekos nyeremenymüsort. teljesen megtanultam az össszes szämot, es nehäny szot, ugyanigy tanultam angolt is, alapfok könnyeden meg lett, Nem ugy kell nezni,hogy ezt most mindenfelekeppen meg kell tnaulnom.
2011. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
először magyarul nézd meg, utána feliratosan. Ha ehhez nincs türelmed akkor film közbe szótárazz.
2011. aug. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Éppen most láttam egy angol oktató videót. Egy angol anyanyelvű ember azt mondta benne hogy jobb ha a szavakat nem egyesével tanulod meg, hanem az egész mondatot vagy kifejezést amelyben benne van az ismeretlen szó. Az is jó, ha felírod hogy hol hallottad azt az új szót. Például miről beszélgettek a szereplők amikor kimondták. Én próbáltam már így tanulni és működött.
2011. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem olvass angolul cikkeket, amiket nem értesz, fordítsd le. Utána párszor még olvasgasd az új szavakat, és amikor a filmet nézed, akkor már nagyon ismerős lesz, így jobban fog rögzülni :)
2011. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!