Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van valami jó módszer otthoni...

Van valami jó módszer otthoni angol nyelv elsajátításához?

Figyelt kérdés
Az alapok megvannak, de sajna a munka miatt sohasem jutottam tovább.
2009. okt. 7. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
villámangol!
2009. okt. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Tudom, hogy nem válasz a kérdésedre de ha teheted menj ki külföldre, én is rengeteget kinlódtam otthon mert négy műszakban dolgoztam és még ez mellett túlóráztam is és nem nagyon hozott eredményt, valamennyire jó volt, de sokra nem jutottam vele. Ha kint vagy biztosan úgy tanulod meg ahogyan használják is, mert ami otthon a tankönyvekben van az csak iránymutatás legfeljebb. Mikor én is kijöttem akkor próbáltam azokat hasznositani amiket megtanultam és felét el kellett felejtenem mert élőben másképp használják. Nem mellesleg ha rá vag kényszerülve akkor hamarabb tanulsz.
2009. okt. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én felsőfokon megtanultam németül, és most az angol jön

ami nekem spec. bejött, az a feliratos filmek megtekintése angolul, de még nagyon kezdő vok :$

viszont mindkét nyelv elsajátítához olyan könyvek kaphatóak Mo-n, hogy nincs olyan hülye, aki ne tudná megtanulni. Le lehet tölteni feliratos sorozatokat, stb. A legnagyobb ellenség, mint minden téren tanulás során, az pedig az idő. Bár nem panaszkodhatom, mert igaz, hogy rengeteg mondatot írtam németül, mégis meglehetősen gyorsan rámragadt. Leleményesnek kell lenni. Kísérletezni kell a nyelvvel,aztán majd valamelyik, hozzád legközelebbálló módszert megtalálod.

2009. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
tv, zene, en innen tanultam meg, es jol megy nekem. persze utanna gimnaziumban tanultam, es mar nagy elonyom volt
2009. okt. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Bár elég szélsőséges megoldás,de szerintem iden nyelvű feliratos filmek nézése is sokat lendít a dolgon.Így a szórakozás akár tanulás is lehet.Persze ez nem a tökéletes formája ennek.
2009. nov. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos kisgyermekes anyukaként nem sok időm van, főleg nem tv nézésre. Én valami olyan megoldásra gondoltam, amit akkor tudnék tanulni, amikor a kicsit leteszem este aludni, és mellette tanulhatnék, de a tv ne zavarja a kicsit.
2009. nov. 6. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!