Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány idegen nyelven beszélsz?

Hány idegen nyelven beszélsz?

Figyelt kérdés

És milyen nyelv(ek)en?

Én nagyon jól tudok angolul, kicsit németül és most tanulok olaszul :))))


2011. aug. 16. 19:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

olasz (felső), angol (közép), német (nagyon szarul), latin(tanították, de kb semmi:))

De a magyar szinte anyanyelvi szinten megy:D

2011. aug. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

21.27-es vagyok megint


20:09-esnek : www.livemocha.com Itt az alapokat meg tudod tanulni, kiejtés is van hozzá, nyelvtan viszont nincs. De neten találsz csomó honlapot, ahol leírják az igeragozást, melléknevek, névelők használatát stb., csak angolul keresd, ne magyarul, mert magyarul nincs túl sok fenn. Egyébként lehet olaszul is vannak leírások, úgy még nem kerestem. Így felsőfokú tudással tanulhatnád a franciát olaszul is, főleg mert úgy még jobban kijönnek a hasonlóságok a két nyelv között. Amúgy szerintem ilyen szintű olasz tudás után kb. fele annyi idő lesz neked megtanulni a franciát, levonva a saját példámból, aki csak középfokon tud, de már így sokkal könnyebb:)

2011. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Angol. Később tervezem a németet vagy franciát is, többet nem lehet közel anyanyelvi szinten elsajátítani szerintem. (Legalábbis aki nem nyelvzseni). Csak az angol sem olyan egyszerű, de hál' isten már nem okoz gondot hírcikk vagy film megnézése, s elolvasása.
2011. aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Angolból felsőfokúm van, németből......nem tudom milyen szinten vagyok, 1 hónapot voltam Németo.-ban gyakorlaton, akkor jól tudtam beszélni velük, de a középfokú nyelvvizsga nem sikerült. Jövőre meg egyetemen oroszul szeretnék tanulni.
2011. aug. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Németül középfokon.

Angolul egy keveset, de azért meg tudom értetni magamat. És a spanyolt most kezdtem :)

2011. szept. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

anyanyelvem az Albán.

tudok: szerbül,horvátul,magyarul --> ezek "muszáj"ból

megtanultam: angol,német,török

szoval 7! 14L

2011. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Franciául anyanyelvi szinten (egy francia-magyar vegyesvállalatnál vagyok mérnök, napi szinten használom, bár a helyesírásába mindig belegabalyodok, hol van e betű a szó végén, hol nem, a francia főnököm jót derült, mikor írásbelin elsőre megbuktattak), de angolból is megvan a felsőfokúm. (A rendszerváláts környékén lettem általános iskolás és a szüleim előrlátó módon nem németre irattak, mint a legtöbb gyereket akkortájt.) Azonkívül volt a családban orosztanár (közeli rokon), így neki hála azt is középfokon beszélem (papírom nincs róla, de mikor orosz főnök jött hozzánk elbeszélgettem vele, igaz néhol hibázgattam, de értettük nagyjából egymást). És persze magyar.


De nálam sokkalta érdekesebb a feleségem. Ő kenyai, ahol ugye hivatalos az angol és a szuahéli, mind a kettőt kislánykora óta anyanyelvi szinten beszéli. Ezen kívül kettő kisebb törzsi nyelvet is megtanult még gyerekként, amik az országban őshonosak, a Kikuyu-t és a Luhja-t. (Ő az úgymond gazdagabb kenyaiak közül való, a kenyaiak majdnem felének a mai napig anyanyelve a Kikuyu például, de a főváros elitebb részein, ahonnan ő is való szinte egyeduralkodó az angol és még talán a szuahéli-bár az főként a vidéki nagyvárosok pl. Mombasa nyelve-a hagyományos nyelveket pedig már csak vidéken és a külvárosokban beszélik.) A középiskolában a szülei javaslatára franciát tanult, mondván sok afrikai országban bevált nyelv (volt francia gyarmatok). De ezt sosem sajátíotta el igazán, bár középfokon beszéli,de ha franciául van valami engem kérdez. :)

Aztán Budapestre jött egyetemre (ott ismertem meg), és már magyarul is jól beszél. Azóta tolmács lett, javarészt magyarról fordít angolra (visszafelé nem tenné, mert azért a mai napig hibázgat a magyarban), de volt már rá példa, hogy szuahéliről fordított, sőt Kikuyu és Luhja anyanyelvű menekülteknek is segített Magyarországon intézni a papírjaikat (a teljesség kedvéért ez csak egyszer fordult elő). Tanított szuahélit is, de Magyarországon erre nem nagy az érdeklődés.


Igazság szerint engem is megpróbált megtanítani egy kis szuahélire de a Szeretlek-nél többet nemigen tudok, netalán bemutatkozok, vagy megmondom, hogy ő a feleségem. :) A Kikuyu-t és a Luhja-t szerintem fehér ember nem tudja megtanulni (na jó lehet, de én nem), magyarázgatta őket, de ezek a bantu nyelvek nagyon különböznek az európaiaktól.

2011. dec. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Németből most készülök a középfokú nyelvvizsgára, jövőre pedig angolul is fogok majd tanulni. :D
2021. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!