Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvből tudnék kb 9...

Milyen nyelvből tudnék kb 9 hónap alatt egy középfokú nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés
Már van egy középfokú nyelvvizsgám angolból (ezt 3 éve szereztem), de mindenképp szükségem lenne még egyre. Én a spanyolra vagy az olaszra gondoltam, de nem tudom mennyire lehet ezeket megtanulni ennyi idő alatt...
2011. aug. 24. 18:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

19:15


Ha már a spanyol és olasz között töprengsz, akkor bár mindkettő igen rossz ötlet, a spanyol mégis egy fokkal hasznosabb, tehát célszerű azt választani. Nehézségben nincsenek komoly különbségek a spanyol, olasz, angol, francia stb. között.

2011. aug. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2011. aug. 25. 13:51
 13/14 anonim ***** válasza:

Én szerintem az olasz dallamosabb, könnyebb a szóbelin a hallás utáni vizsga, de van akinek a füle bírja a spanyolt is.

Nem akarlak befolyásolni.

Jobb könyvek vannak, de ez az én véleményem olaszból mint spanyolból.

2011. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Háh, anno cséztem fél év alatt650 órát játszottam rá az accountomra(napi 7-8 óra játék), tehát elméletileg fél év alatt meg lehet tanulni spanyol és olaszul is, de gyakorlatilag nem, mert az információ lassan "ülepedik". Ez nem is annyira az írásbelin, de a szóbelin nagyon megfog látszani, 9 hónap már reálisabb, de nem írtad le, hogy mennyi időt szánnál rá. És az is számít, hogy mennyire jár az eszed. Ha buta vagy(és ezt nem sértésnek mondom), akkor ne is akarj 9 hónap alatt semmilyen nyelvet se megtanulni, de ha könnyen tanulsz, akkor meg gyerünk, kezdj neki! Azzal tudnád segíteni a dolgot, ha a 3-4. hónap után(vagy mikor eléred az a1, inkább a2 szintet), ki tudnál utazni az adott nyelvet beszélő területekre.

Ja, hogy ne csak hang legyek:

Orosz, Angol b2 17/F. Habár az egyik szinte anyanyelvi volt..:D

Én azt ajánlom neked, hogy próbálkozz az eszperantóval, vagy lovárival. :DD

2013. febr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!