Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy receptet lefordítana...

Egy receptet lefordítana nekem valaki magyarról németre?

Figyelt kérdés

Egy német ismerősömnek szeretném elküldeni, de a nyelvet nem igazán beszélem csak alap dolgokat tudok.

Gépikeksz(lövöldözős)

A hozzávalókat azokat le tudom írni.

Elkészítés:

Elmorzsolom a lisztet a margalinnal, zsírral, cukorral és sütőporral, majd hozzá adom a tojásokat.Jól összegyúrom, majd a tésztát kétfelé veszem, az egyik adaghoz kakaóport adok ízlés szerint. Ehhez a süteményhez szükség van a formázó gépre, amibe a tésztát teszem, hogy különböző formájú sütiket készíthessek. A gáztepsit sütőpapírral kibélelem és erre nyomom a gép segítségével a tésztát, majd előmelegített sütőben aranybarnára sütöm. Nagyon finom, kiadós süti, ami sokáig eltartható.


Remélem tudtok nekem segíteni. Előre is köszi.:)


2011. dec. 18. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Sprizgebäck


Mehl vermengen mit Margarine, Schweineschmalz, Zucker nd Backpulver, dann die Eier untermischen. Ein glattes Teig machen und in zwei Hälfte teilen. In den einen Teil noch Kakaopulver reinkneten. Durch den Fleischwolf mit dem Keksaufsatz drehen, und auf dem mit Backpapier ausgelegten Blech legen. Im Backofen goldbraun ausbacken. Schmeckt sehr gut, im geschlossenem Blechdose sind sehr lange haltbar.

2011. dec. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.:)
2011. dec. 19. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Szivesen. De a hozzávalókat nem adtad meg, nem tudom, hogy kifelejtetted vagy azt tudod. A mennyiségeket grammban szokás megadni Németországban, erre figyelj.
2011. dec. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A hozzávalók nevét azt szótárból kikerestem, és igen grammban írtam meg, mert arról hallottam már én is. Csak a mondatba foglalás nem ment volna:)
2011. dec. 22. 13:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor minden rendben, remélhetöleg nekik is tetszik majd a süti.
2011. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!