Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szavak tanulás hatékonyan?...

Szavak tanulás hatékonyan? Magoláson kívül más módszer?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hallatom olyat, hogy felírják kis cetlikre s ráragasztják pl: az adott tárgyra, és ha ránéz az ember akaratlanul is látja. (Nem tudom mennyire hatékony, sose próbáltam)
2012. febr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Írd be a szavakat (asszem kell hozzá egy regisztráció), akkor csinál belőle ilyen kis kártyákat, meg gyakoroltatja veled mindenféleképpen amíg meg nem jegyzed, tesztelheted magaddal összekötősdivel meg mindenféle módon, vannak játékok, szerintem tök jó. :)

Mondjuk szerintem egyszerűbb a jó öreg módszer: két oszlopba a szavak, letakarod az idegent és amit nem tudsz bejelölöd és abból még egy kör. :) Nekem ez így gyorsabb, de már van gyakorlatom, szóval lehet azért.

Ja és ez utóbbi inkább rövidtávra jó, pl. szódogához. Hosszútávra én csak szövegkörnyezetben tudok szavakat megjegyezni, meg amik megmaradnak a tanulásból.

2012. febr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg milyen szinten vagy. A cetlizes jo otlet egy kezdonek, felragasztgatod a lakasban mindenhova a kis cetliket (fridge, bed, window, mirror stb) de ha mar ennel kicsit komolyabb szinten vagy, akkor mindenkepp olvass sokat a szintednek megfeleloen, lehetoleg olyat, ami erdekel (ifjusagi regenyek, ha van kedvenc filmed akkor annak az angol nyelvu konyvet olvasd stb.) Kiemelo filccel az uj szavakat (nem mindet, csak amelyik szimpatikus) azokat jelold ki, nezd meg a jelentesuket es kesobb (par nap mulva) ujra nezd at oket. Olyan szavakat amik tettszenek vagy klassz a hangzasuk sokkal konnyebben megtanulod, mint a szaraz, hivatalos szavakat. Mikor a "jo" szavakkal mar elegge bovul a szokincsed, a "szaraz" szavakat is konnyebben fogod megjegyezni.... szerintem.
2012. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!