Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hány nyelvet beszéltek...

Ti hány nyelvet beszéltek és/vagy tanultok?

Figyelt kérdés

Kort és a nyelveket adjátok meg légyszíves.

A legalább alapfokú nyelvismeret számít "beszélésnek" :).


2012. febr. 3. 22:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

angol (alap-közép fok) , francia (közép-felső fok)

17

2012. febr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagyok, magyar, angol, német. A magyar ugye az anyanyelvem, német nyelvű középiskolába jártam, és Londonban jártam egyetemre, úgyhogy szeretem azt hinni hogy mindkettőt elég jól beszélem:)


Szeretnék még megtanulni oroszul, kínaiul vagy spanyolul. Remélem lassan lesz egy kis időm elkezdeni valamelyiket.

2012. febr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

angol (C1 szint) és német, hát abból a szintet nehéz belőni, talán olyan alapfok körül, kicsit felette.

17/L

2012. febr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Angol C1

Német B2

Japánból nem papírom, de szerintem meg lenne a B1.

2012. febr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Japánból nincs papírom*


És amúgy 17 éves.

2012. febr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 delusion ***** válasza:
100%

Magyar - no comment.


Angol - C2. Ezt most így nagyképűnek tűnik, de a tudásom több attól, amit a legmagasabb akkreditált szinten, azaz a C1-en elvárnak. Origo C1-em van, de nem a papír adja a tehetséget, ezt is csak a felsőfoktatási pluszpontokért csináltam.


Német - B1. Muszájból tanultam középiskolában, de a der/die/das kiverte a biztosítékot, majd gyorsan feledésbe merült eme nyelv további tanulmányozása. : )


Indonéz - talán B1. Csak kíváncsiságból tanultam, saját kútfőből - ugyanis nagyon érdekes nyelv. Talán a "legszabályosabb" nyelv, ha van ilyen - nincsenek igeragozások, idők, nincsenek nemek, egyszerű, 26 betűs latin ábécé, tényleg nagyon könnyű kiejtés...ja, és a hangsúlynak sincs sok jelentősége. És ezek miatt "igénytelen"-nek tűnik, de igazából szerintem szép. Ha lesz időm és kedvem, tuti tovább tanulmányozom :)


Sajnos közöm nincs a többi nyelvhez. :( De szeretnék valamit tanulni, szerintem ősszel felveszem a spanyolt vagy a franciát a suliban.


lassan 19 / F

2012. febr. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Angol B2

Német gagyogok, horvátul is gagyogok

És énis Indonézt tanulgatok/tam, mivel most angol érettségire készülök eléggé, háttérbe szorult.

2012. febr. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az indonézt milyen célból választottátok? Tetszése miatt vagy praktikuma miatt?
2012. febr. 4. 08:45
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

- magyar

- angol: majdnemhogy anyanyelvi szinten (Skóciában tanulok)

- német: erős középfok körül

- orosz: mindent értek, beszélni nagy hirtelenben nehezen, kis beleszokás után simán tudok

- francia: alapszinten


plusz anno tanultam olaszul és latinul is (bár az utóbbi holt nyelv, nem beszélik vagy használják élőnyelvben), ezenkívül oroszon keresztül ki tudom találni, a lényeget simán meg tudom érteni a szláv nyelvekből (lengyel, cseh, szlovák, bár beszélni egyiket sem tudnám)


amúgy 21/L :)

2012. febr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert, lusták vagyunk, de kíváncsiak:D Állítólag messze a legkönnyebb nyelv...És végülis elég egzotikus.Egyébként nem annyira könnyű:)
2012. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!