Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hány nyelvet beszéltek...

Ti hány nyelvet beszéltek és/vagy tanultok?

Figyelt kérdés

Kort és a nyelveket adjátok meg légyszíves.

A legalább alapfokú nyelvismeret számít "beszélésnek" :).


2012. febr. 3. 22:42
1 2
 11/12 delusion ***** válasza:
100%

Kérdező: én valahol olvasgattam a nyelvekről még régen, aztán rátaláltam egy cikkre, ami erről a nyelvről szólt. Furcsának tartottam, hogy egy ilyen egzotikus nyelvet könnyűként tartanak számon, ezért utánajártam.

Angol anyanyelvűek számára valóban az egyik legkönnyebben tanulható nyelvként tartják számon. Nagyon egyszerű és az angolhoz hasonló felépítése van a mondatoknak. A problémát inkább az okozza, hogy a nyelvnek "formal" és "informal", azaz kb. hivatalos és szlenges változata van. Az előbbiben a köszönöm szépen egy "terima kasih"-val kifejezhető, de a szlengben ez "makasih". Ilyen szókapcsolatoknál még nincs probléma, de ennél jóval bonyolultabb változások is vannak.

2012. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ill. h a legtöbb basic szó sokkal összetettebb, mint egy megszokott nyelvnél.
2012. febr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!