Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két nyelvet milyen beosztással...

Két nyelvet milyen beosztással érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Minden nap mindkettővel foglalkozni? Vagy inkább úgy, hogy 2-3 napig csak az egyikkel, aztán ugyanennyit a másikkal? Úgy, hogy túl gyors se legyen a váltás (bele lehessen feledkezni az éppen aktuálisba), de a másikból előzőleg tanultakat se felejtse el az ember.
2012. febr. 7. 12:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
milyen nyelvek?attól függ,milyen szinten vagy szerintem.ha mindkettőt mostanában kezdted,akkor szerintem 2nap az egyik 2 nap a másik,ha megteheted.Nekem 3 nyelvet kell tanulnom naponta,úgyhogy végülis így is meg lehet oldani,de próbáld ki többféleképpen,és aztán csináld úgy ahogy bevált.javasolom a www.quizlet.com-ot nagyon egyszerűen lehet szavakat tanulni ott
2012. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem ezt neked kell kitapasztalni, mert nem egyformán működnek az emberek.

Én anno két idegen nyelvvel foglalkoztam egyszerre napi szinten, és nem okozott gondot a váltás. (Gyakorlatilag külön "treníroztam" magam arra, hogy pl. angolul néztem TV-t vagy hallgattam zenét, közben németül tanultam a tananyagot, vagy fordítva, német TV-t néztem és angolul olvastam könyvet...) Ez nekem így külön tetszett, de volt olyan ismerősöm, akinek szigorúan egyik nap az egyik, másik nap a másik nyelv működik, mert ő meg azt szereti, ha semmi sem zavarja közben.

Jelenleg egy idegen nyelvet tanulok csak, és most pl. már elég elfoglalt vagyok ahhoz, hogy még egybe nem akarok belekezdeni, amíg ezzel nem jutok el valami magasabb szintre. Ergo, én magam is változtam, és amit a felhőtlen iskolaévek :P alatt meg tudtam tenni, az most munka mellett már nem megy sajnos úgy. :(


Szerintem próbáld ki mindkét verziót, és meglátod, hogy neked melyik válik be. :)

2012. febr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, mentek a kezek. Azt szokták javasolni, hogy ha az ember tanul egy nyelvet, akkor minden nap foglalkozzon vele, akár csak 15 percet, de lényeg a rendszeresség. Viszont az iskolákban sincs általában minden nap nyelvóra. A másik meg, hogy amit ma megtanulunk, azt érdemes hagyni leüllepedni, és másnap átismételni, ezért gondoltam erre a 2 napos váltásra. Szeretnék hatékonyan, de gyorsan is haladni. Tudom, kicsit mohó vagyok. :) Csak jó lenne minél jobban kihasználni az időt, energiát. Köszi mégegyszer a válaszokat! :)
2012. febr. 7. 15:24
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Kérdező! Te melyik két nyelvet tanulod, és milyen szinten állsz belőlük? Ezeket egyedül tanulod otthon, vagy iskolában, esetleg nyelviskolában?


Engem is érdekel az, hogyan lehet és célszerű egyszerre tanulni két nyelvet úgy, hogy az hatékony is legyen? :)

2012. febr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szia! Angolt és spanyolt, itthon, egyelőre legalábbis teljesen egyedül. Használok tankönyvet, régi kazettákat, netes oldalakat stb. Angolt még a suliban tanultam évekig, a spanyolt azt csak most kezdtem el, de szerintem jobban fogok vele haladni, mint az angollal, mert sokkal több kedvem van hozzá és jobban tetszik. :) Meg állítólag könnyebb is. :) De az angolra viszont nagyobb szükség van, ezért muszáj azt is erőltetni. :)Te melyik nyelveket tanulod? És hol? :)
2012. febr. 7. 18:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Az angolt (felsőfok) már "csak" szinten tartom, napi szinten használom is. Most a franciát tanulom itthon, egyedül, és még az mellé szeretnék felvenni egy másikat, ami úgy tűnik a spanyol lesz. :)

2012. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hűha, szeretnék már én is ott tartani az angolban, ahol te! :) A francia is nagyon szép. Ráadásul a szókincse is hasonlít a spanyoléhoz, gondolom legalábbis, latin nyelv lévén. Te akkor napi szinten nyomod majd mindkettőt? :) Azt nem tudom, hogy az egyik nyelv után a másik az agynak pihenést jelent, vagy összezavarja. (Na, most ez így nem biztos, hogy érthető volt... :D)
2012. febr. 7. 18:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Te is eljuthatsz oda. :)

Bennem is van irigység, ami inkább motivál, hogy tanuljak...

Franciából már előrébb járok, mint spanyolból, ugyanis spanyolt még soha nem tanultam, de franciát már itthon kicsit igen.


Most azzal próbálkozom, hogy naponta 1-1 órát szánok mindkettőre külön-külön, de az az 1-1 óra intenzív.


Reggel annyival korábban felkelek, és letudom az egyiket, majd délután a másikat. Én így tervezem.


Te hogyan próbálod kivitelezni ezt? Spanyolból milyen szinten vagy most? Nyelvcsere (angol-spanyol) érdekel?

2012. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy beleszólok, de én is nemrég kezdtem a spanyolt, csak úgy magamtól itthon, szóval, ha van valakinek tippje, hogy miket érdemes olvasni/nézni, vagy lenne kedvetek beszélgetni, az nem lenne rossz. :)
2012. febr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

18:36

Vagy a kétnapos váltás lesz, vagy amit te is írsz, hogy naponta 1-1 óra mindkét nyelvből. Csak az a baj velem, hogy amikor nagyon benne vagyok egy témában, akkor nehezen váltok, és ez vonatkozik más dolgokra is. :) Spanyolból teljesen kezdő vagyok, csak pár napja kezdtem el! Angolból sok mindent megértek, de a beszéd nem igazán megy, mert nem feküdtem rá, úgyhogy ezt is csak most kezdeném el intenzívebben. Úgyhogy a nyelvcseréhez én még nagyon alattad állok, bár nem tudom, pontosan hogy gondoltad; levelezés, személyes beszélgetés, Skype? (Még nem csináltam ilyet.) :)


19:04

Te hol tartasz a spanyolban? Miből tanulsz? Én a Kertész-féle három részes tankönyv első leckéit bújom. :)

2012. febr. 8. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!