Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két nyelvet milyen beosztással...

Két nyelvet milyen beosztással érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Minden nap mindkettővel foglalkozni? Vagy inkább úgy, hogy 2-3 napig csak az egyikkel, aztán ugyanennyit a másikkal? Úgy, hogy túl gyors se legyen a váltás (bele lehessen feledkezni az éppen aktuálisba), de a másikból előzőleg tanultakat se felejtse el az ember.
2012. febr. 7. 12:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

19:04-es vagyok.

Én az Espanol Sin Fronteras 1-2-3 könyveket néztem végig, meg azt a kis fehér könyvet, aminek egy ház van az elején, és az egész szavakból áll. (Tudod, ami minden nyelvre van.)

Meg a Kis spanyol nyelvtani összefoglalót.

De ezeket mind csak átnéztem, nem magoltam be belőle semmit. Utálok és nem is tudok nyelvtani táblázatokat vagy szószedeteket tanulni.

Úgyhogy már egész az elején fogtam a Harry Potter könyvet, és elkezdtem olvasni. :) Angol nyelvű mellé, és párhuzamosan, mivel nagyon hasonlít a nyelvek felépítése, így az sokat segített. Most már rengeteg könyvet elolvastam, már nem kell hozzá, hogy ismerjem más nyelven vagy legyen bármilyen segítség. (Már egy éve foglalkozom a spanyollal.)

Megtanultam csomó dalszöveget is, az rengeteget segít! A kedvenc musicaleimet letöltöttem spanyolul, és megkerestem hozzá a szövegeket.

Igyekszem minél több filmet is nézni, sajnos a gyors beszéd megértésével vannak leginkább gondjaim. :( Iszonyatosan hadarnak. Már egyre jobban értem, de még mindig nem az igazi.

Van egy madridi barátnőm, vele eredetileg németül levelezünk, de ha kérdésem van, azt feltehetem neki, szívesen segít.

Beszélni nincs nagyon alkalmam, nem is tudnék még, írni próbálgatok fórumokon néha.


Szóval, én már egy éve tanulok, de nem a rendes menet szerint, hanem - mint mindig - a saját módszeremmel. :) Így pl. olvasásban előrébb vagyok, mint általában aki egy éve tanul, de beszédben meg teljesen kezdő. De ez nem szokott gondot okozni, így voltam az angollal is, egy idő után behoztam azt is. Remélem, hogy most is így lesz.


Skype-om nincs (mivel nincs mikrofonom sem), de ha lenne kedved/kedvetek esetleg írásban spanyolozni kicsit, vagy akár kérdés van, megpróbálhatjuk. Nem mintha olyan hú, de jó lennék, hogy tudok a kérdésekre válaszolni, de hátha belefutottam már valamibe. :P

2012. febr. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!