Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek a német után...

Szerintetek a német után könnyű megtanulni az angolt? Úgy is, hogy az ember magától tanulja?

Figyelt kérdés
A sulimban jövőre második nyelvként tanulom majd az angolt, de nem lesz olyan sok órám, mint amennyi ahhoz szükséges, hogy legalább alapfokon beszéljek angolul. Van arra esély, hogy ha esetleg kapok egy kis alapot, akkor utána már magamtól fejlesszem az angolt?
2012. febr. 9. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem könnyű lesz neked! Én is csak gimiben kezdtem az angolt 8 év német után, úgy, hogy a tanáraim nagyon szarok voltak, szóval nem sokat értek azok az órák, de magamtól fejlesztettem (őszintén szólva semmi extra ráfordítással, csak ami "szembejött" a neten, filmek stb.), 12. elején leraktam a középfokút. Szóval ha még emelett te komolyabban fejlesztenéd a tudásodat otthon, akkor nagyon hamar eljutsz az alapszintre, de sztem még feljebb is (nem tudom meddigre akarod elérni a kívánt szintet?)
2012. febr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Felüdülés lesz az angol a német után. Az angol világos, letisztult, tömör, könnyed, észszerű nyelv, pontos ellentéte a németnek.


Az angoltudásod szintje nem attól fog elsősorban soha függni, hogy az iskolában hány órád volt, hanem attól, hogy mennyit használod ezt a nyelvet. Ha téged BÁRMI más is érdekes az evés/ivás/csajozás/bulizás témán kívül, akkor hamar bele fogsz ütközni abba a ténybe, hogy a legjobb és legújabb könyvek egy része minden témában angolul van. És ezeket olvasva sokat fog fejlődni az angoltudásod, mert ilyenkor megvan a kellő motiváció is.

2012. febr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem szólva akkor valóban könnyebb lesz:)

Mondjuk azt sokan mondták, hogy a német egy igencsak bonyolult nyelv a "kivételek" nyelve ahogy tanárom is mondja. jó tudni, hogy akkor aránylag előnyben leszek. Persze, feltétlen legalább 2-3 éven belül szeretnék eljutni legalább a középszintig. Én is 8 éve tanulom a németet, bár a mi sulinkban szintén eléggé gyatra volt ebből a szempontból a nyelvtanítás. Úgy ahogy fordítással és német csatornák nézésével vittem fel arra a szintre amin most van. Remélem ez az angolnál is beválik majd főleg ha annak a nyelvtani felépítése nem olyan bonyolult, mint a németnél.

2012. febr. 10. 18:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is most álltam neki a német nyelv mellett az angolnak.-

Már az elején észrevettem, mennyivel könnyebb. Nagyon sokban hasonlít a németre, de nem lehet összekeverni.

Sokkal jobban szeretem tanulni, csak az volt a furcsa az elején, hogy nem kell nagy betűvel írni a főneveket és nem kell külön gondolkodni, hogy milyen nemű a névelő.

Hogy később milyen lesz, azt nem tudom.

Ha akarod, tudok neked segíteni abban, hogy mire jövőre elkezded az angolt, már legyen egy kis tudásod.

Küldök neked egy linket, kérni kell az ingyenes 25 leckét.

Négy leckén keresztül csak a kiejtéssel foglalkozik.

Nézd meg, nem kerül semmibe.


[link]


Neked csak előnyödre válik az iskolában, ha nem a nulláról kezded.

Az oldal alján tudsz jelentkezni, folyamatosan küldik e-mailben a feladatokat, megbízhatóak és ingyenesek.

Bátran ki lehet próbálni. Üdv. Ági

2012. febr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!