Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulni...

Milyen nyelvet érdemes tanulni második nyelvként? / német, francia. Olasz? /

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 15:30
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Akkor mindenképpen németet! Köszönöm! : )
2012. márc. 15. 19:51
 12/28 anonim ***** válasza:
72%
Én olaszt tanulok, és az olasznak igenis van értelme, ha tényleg azzal foglalkozol. Ha pl. vegyész vagy közgazdász akarsz lenni, csak közben a gimiben kell második nyelv, akkor érdemesebb a német. Viszont a kevésbé beszélt nyelvekkel való komoly foglalatosság nagy előnye, hogy lehetőséged nyílik fordításra, tolmácsolásra. Az angol bölcsészetnek kb. azért nincs értelme, hacsak nem vagy marha befolyásos - vagy ismersz befolyásos embereket -, talpraesett, mert rengetegen beszélik, nem keresik a munkaerőt, tele a piac. Én imádom az olasz nyelvet, jó, hogy a germán eredetű angol nyelv mellett van egy latin eredetű olasz is, szélesíti a tudást. :-)
2012. márc. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Minden tudás hasznos. Így minden tanulás is hasznos. Mégsem érdemes bizonyos dolgokat megtanulni. Hasznosság és érdemesség (rentabilitás, megtérülés) két különböző fogalom.


Az, hogy hasznos vagy értékes valami, nem azonos azzal, hogy érdemes is hozzáfogni.

2012. márc. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen a német.Ugyanis a legtöbben külföldre mennek dolgozni és Ausztriában, Németországban németül beszélnek,oda érdemes kimenni,közel van.

Utána lehet spanyol,francia valamint az orosz.

2012. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
52%

Angol mellé a SPANYOLT javaslom : az angol után ezt a nyelvet beszélik legtöbben a Világon!!!...


A némettel nem sokra fogsz menni Európán kívül...


Én egy tervezőintézetnél dolgozom, ahol sok külföldi megrendelésünk van, tapasztalatból látom, hogy akik németül tudnak, semmire sem mennek vele...


Az ANGOL a legfontosabb, ezzel minden országban meg tudod értetni magad, Észak-Amerikában az angol után a SPANYOL a legfontosabb, Dél-Amerikában meg elsősorban a SPANYOL...


Ha értékessé akarod magad tenni a munkaerő piacon, akkor tanulj KÍNAIT vagy JAPÁNT vagy ARABOT!!!...

(Egyik sem olyan nehéz, mint gondolod!)

2012. márc. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"az angol után ezt a nyelvet beszélik legtöbben a Világon!!!..."

- hát sőt, anyanyelvi szinten jóval többen beszélik, mint az angolt. :)

Az más kérdés, hogy többen tanulnak valószínűleg angolul, főleg itt Európában, de több helyen is olvastam már, hogy a spanyol nagyon hamar "lekörözheti", mivel anyanyelvi beszélőkben is messze túlszárnyalta már, sőt, az USA legtöbb államában már második hivatalos nyelv.

Szóval mindenképp érdemes. :)


Azzal azért vitatkoznék, hogy a német semmire se jó, aki Európában akar maradni, az némettel könnyebben fog szerintem boldogulni, mint spanyollal, persze attól is függ, hogy milyen területen dolgoznak.


Az meg a másik, hogy egyik nem zárja ki a másikat, szóval akár mindkét nyelvet meg lehet tanulni. :)

2012. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
56%

07:36


Annyi tévhitet írtál le ilyen kis helyen, hogy az már sportteljesítménynek se rossz.

2012. márc. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 kitty1976 válasza:
A három közül területileg a francia a lefedettebb. Franciául több helyen beszélnek, mint németül és olaszul, arról nem is beszélve, hogy a francia a diplomácia nyelve. Az Unió legtöbb intézményben is franciául folyik a munka. Németet és olaszt szinte csak a németek és olaszok beszélik, akik szinte biztos beszélnek angolul, míg ez a franciákról nem mondható el. Mindezek mellett pedig a francia után már egy csomó nyelv könnyebben fog menni. Francára szavazok!
2012. márc. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Svájcnak hivatalos nyelve a német és a francia.Németországban és Ausztriában is németül beszélnek.Franciát tényleg sokan beszélik az Eu-n belül meg Kanada második hivatalos nyelve.
2012. márc. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:

Egyértelműen német, itt európában, de lehet spanyol is.

Én angolt és németet tanultam sok éven keresztül, most elkezdtem magamtól a spanyolt és nagyon tetszik. Ezt ajánlom!

2012. márc. 22. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!