Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulni...

Milyen nyelvet érdemes tanulni második nyelvként? / német, francia. Olasz? /

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 15:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Egy az egyben így van nekem is. :)

2012. márc. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
én ált. suliba tanultam 2évig németet mondanom sem kell , hogy semmi sem maradt meg. Most a második nyelvem francia és szerintem ha az első két évet végig tanulod az utolsó kettő simán fog menni, unokatestvérem egy kereskedelmi cégnél van és a francia nyelvel sokkal többre mint a némettel. persze nálunk magyaroknál boldog boldogtalan a németet mondja..
2012. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
szerintem mindenképpen francia! ;)
2012. márc. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Spanyolt szerintem hanyagold. Sok hasznot nem fogsz tudni belőle húzni, legalább is ha azt nézzük, hogy Magyar o.-n fogsz maradni dolgozni a jövőben. Ilyen szempontból német a leghasznosabb, mert ingázhatsz ki Ausztriába, hogy ott dolgozol és nap végén hazajössz, mellesleg jó fizetést is kapsz főleg az itthoni árakhoz képest. A probléma az a spanyollal, hogy környező országaink közt nem sok hasznot húzol belőle. Franciát meg már leírták a többiek. Szerintem német>francia>spanyol. De nagyban függ a jövőbeli terveidtől.
2012. márc. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
Talán meglepő lehet a tanácsom, de aki az üzleti életben, kereskedelemben, vidékfejlesztésben stb. akar elhelyezkedni, második nyelvként ne egy újabb világnyelvet (az angol már a franciákhoz is betört), hanem az egyik szomszédos ország nyelvét érdemes megtanulni. Nem igazán gyakori ez az eset, és ezért is versenyképes, szinte nélkülözhetetlen munkavállaló lehet belőle.
2012. márc. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

21:28


Nincs sok értelme elkezdeni tanulni egy olyan kis és nehéz nyelvet, mint a szlovák. Valahányszor Budapesten nyílik egy álláslehetőség, ahova szlováktudás kell, 1000 olyan felvidéki magyar lesz, aki jelentkezhet rá. A románnal méginkább ez a helyzet.

2012. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

Ha fizikai munkát akarsz végezni a közelben,

akkor a német.Ha üzletelsz, orosz kínai. A francia vagy olasz, ha ott akarsz élni szerintem.

2012. ápr. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ne hallgass másokra, azt válaszd, amelyik neked tetszik!

Mind a német, mind a francia, mind az olasz hasznos Európán BELÜL, tehát nagyot nem bukhatsz vele.

2012. júl. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!