Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a nehéz a francia nyelv...

Mi a nehéz a francia nyelv tanulásában?

Figyelt kérdés
Nyáron elmennék nyelvsuliba tanulni, de bizonytalan vagyok a franciával kapcsolatban. Angolból felsőfokúm, németből középfokúm van, de utóbbit sosem kedveltem igazán. Milyen nehézségekre számíthatok a franciában ilyen "háttérrel"?
2012. márc. 17. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

A legnehezebb: leküzdeni azt az előítéletet, hogy a francia borzasztóan nehéz. Nem sokkal nehezebb ugyanis az angolnál.


Ha angolul tudsz, akkor a francia nyelvtan nagy részét már kb. tudod, és a szókincs felét is.


A franciában a kiejtés, beszédértés és helyesírás "nehéz", de ez csak féligazság, mert az angolban ezek legalább olyan nehezek, mégsem panaszkodik senki az angolra.


A kiejtésre nagyon oda kell figyelni, nem lehet megspórolni a gyakorlását. És az összefüggő szövegek kiejtésére további szabályok vonatkoznak, a szavak "összeolvadnak" (az angolban is egyébként, csak ezt sokan nem tudják). Erre oda kell figyelni.

2012. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A franciában a kiejtés és a nemek nehezek!

Az angolban ilyen nincs de németből ismerős lehet. vagyis hogy minden szónak neme van és az alapján ragozunk. Emiatt nehezebb mint az angol...

Nem egyszerű de sok mindenben könnyű és logikus nyelv ha tudsz angolul.

A szövegértés szerintem nehezebb mint az angol de talán könnyebb mint az olasz.

2012. márc. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
57%

A francia es a nemet kb ugyanolyan nehezek. Franciaul nehezebb jol megtanulni mint angolul.


A liaison melyrol az elottem iro irt az sokkal dominansabb a franciaban mint az angolban es ez nehezebbe teszi.


Az igeidoket joval nehezebb megtanulni foleg rendesen hasznalni mint az angolban. (pl il faut que je fasse... - subjunktiv mely az elonyelvben is eleg dominans)... Tobb mult ido mely szinten nem konnyu.


Az iras az az angolnal is erratikusabb es sokkal tobb a kivetel. Stb.


Egy magyar anyanyelvu embernek szerintem az angol mindenkeppen konnyebb. Egy olasznak talan a francia.

2012. márc. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!