Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hasznos a francia nyelv?!

Hasznos a francia nyelv?!

Figyelt kérdés
Most vagyok nulladikos, a nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnáziumban. Általánosban 5 évig tanultam az angolt, és szeretném jövőre letenni a középfokút. Félévkor választani kellett egy második nyelvet és én a franciát választottam. Nekem a német nyers.. Szerintem ha nincs kedvem tanulni akkor kevés sikerem lenne vele.. A spanyolt nem szeretném, mert azzal nem mennék sokra szerintem.. Volt még orosz, amit szintén nem szeretnék, mert az szimplán nem tetszik. Mi a véleményetek a franciáról? Nyáron már elkezdhetek rá tanulni? ABC vagy ilyesmi? Magamtól is megtudnám tanulni az alapokat??
2012. márc. 18. 10:24
 1/2 anonim válasza:
Szerintem a francia itt Európában kb. annyira fontos,mint a német(én németet tanultam).Jövőre kezdem az angolt.Spanyolt is fogok tanulni,Amerikában mindenhol beszélik,úgyhogy hasznos lenne nekem...Visszatérve szerintem a francia alapokat meg tudod tanulni nyáron,nagyon jó kis kezdő nyelvkönyveket lehet kapni:))
2012. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egyébként a városi könyvtárba most iratkoztam be és ott is van rengeteg könyv. Angoltól kezdve, olasz, finn még cigány nyelvű könyvek is vannak :D
2012. márc. 18. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!