Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szükségem lenne egy idegen...

Szükségem lenne egy idegen nyelv elsajátítására, de sajnos nincs pénzem nyelviskolára. Hogyan tudnám megoldani?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam,hogy itthon tanulnék valamit autodidakta módon,de nem tudom melyik lenne az a nyelv,amit könnyen el lehetne sajátítani ezzel a módszerrel.

Németet sokáig tanultam anno,de már semmire nem emlékszem,az angol sosem ment igazán.

Melyik nyelvet lehetne itthon megtanulni és milyen módszerrel....Nagyon fontos lenne,mert sajnos nyelvtudás nélkül nem találok munkát.



2012. ápr. 11. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Rosetta Stone nyelv CD.

Bármelyik nyelvben le lehet tölteni,és nagyon jó.

Kép,hang és írást is gyakoroltat veled.

2012. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha munkához kell, akkor a munkától függően érdemes választani. Pl. ha ipari terület, akkor egyértelműen német.


Az angolt szerintem könnyű tanulni, sok hozzá az anyag és a némethez képest nincs der/die/das..

2012. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az Utolsó Napok szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza épületében van ingyenes nyelvoktatás. Tel:70-702-1606. Kispest Kossuth L. u. 1.
2012. ápr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy én szegedi vagyok.... :(
2012. ápr. 11. 12:52
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Tudom, hogy nem erre a válaszra számítasz, de elárulom: sehogy.

Lehet, hogy alapdolgokat meg tudsz tanulni autodidakta módon, de olyan magas szintű, tárgyalásra alkalmas, esetenként szakmai angol/német tudást nem fogsz megszerezni egyedül, tanár vagy iskola nélkül.


A nyelvtudás pénzbe kerül, fogd fel úgy, mint egy befektetést: most beleraksz néhány ezret, de évekkel később ha ügyes vagy, a dupláját veheted ki.

Minden tudást meg kell fizetni.

2012. ápr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
www.livemocha.com
2012. ápr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek az 5-ös válaszolóval. Pár dolgot el lehet sajátítani az internetről, meg különféle csomagokból, de az sosem lesz olyan alapos tudás, mint amit egy JÓ tanártól kapsz. Illetőleg feltételezem nem csak alapfokon szeretnél megtanulni, mert az jobbára sz@rt sem ér, márpedig egy középfok, pláne egy felsőfok nem tanulható csak úgy egyedül neten. Én is most fogok elkezdeni egy nyelviskolát és ott 510 forint egy óra. Szerintem ez nem sok, bár az is igaz, hogy én spóroltam rá.

Illetőleg azzal is egyetértek, hogy a munkádnak megfelelően kell nyelvet tanulni. Milyen szakterületen dolgozol?

2012. ápr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
utolsó:melyik nyelviskolában tanítanak 510Ft-ért?
2012. ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Alma nyelviskola, Pécs. De a Katedrában, ami elég sok helyen van az országban még ettől is kevesebbért, kb 400 forintért tartanak órákat. Bár az is igaz, hogy erről a nyelviskoláról elég vegyes tapasztalatokat hallottam. Vagy nagyon dicsérték vagy nagyon nem.
2012. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
N tisztában vagyok vele,hogy ez egy befektetés meg tanárhoz kéne járni,de nem véletlenül tettem fel a kérdést.Sajnos 0 Ft a bevételem,ezért ha 200Ft lenne egy óra akkor sem tudnám kifizetni.Azért nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 16. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!