Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet lenne legcélsze...

Melyik nyelvet lenne legcélszerűbb tanulnom?

Figyelt kérdés

Jelenleg csak angolt tanulok, és szeretnék mellette még egy idegen nyelvet tanulni. A francián és a spanyolon gondolkodom. Melyik lenne a hasznosabb? Milyen munkaköröknél, és országoknál hasznosak, vagy feltételek ezek a nyelvek? (Persze Franciao. és Spanyolo. kivételével :))


Ha lehet, akkor ne kezdje el senki se ajánlani a németet, mert azt semmiképp sem szeretnék tanulni bármennyire is hasznos.


16/F



2012. ápr. 27. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
A spanyol lényegében egész Dél-Amerikában működik (kivéve Brazília). A francia nyelvterület kisebb, néhány volt gyarmaton veheted hasznát.
2012. ápr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen irányba szeretnél majd továbbtanulni? Az is segíthet a választásban.

Rengeteget foglalkoznak ezzel a 2 nyelvvel és jelentőségükkel is ebben a topikban, keress egy kicsit.


Franciát Franciaországon kívül Svájcban, Belgium északi részén, és Franciaországot környező országokban beszélik, illetve Kanada és Afrika több országának hivatalos nyelv. Emellett jelentős idegen nyelv, főleg korábban Németországban, Angliában, és sok hasonlóságot fedezhetsz fel benne az angol nyelvvel. Az Unió miatt is jelentős, tehát ha ilyen pályára készülsz, ez a célszerű, mert a diplomácia 2. nyelve az angol után. A némettel említik egy nehézségi szinten, a spanyolt könnyebbnek - persze kinek mi áll a szájára.


A spanyolt Spanyolországon kívül Közép - és Dél - Amerikában beszélik Brazília kivételével, a legjobban a portugál hasonlít hozzá, tehát ha megvan a spanyol, könnyen menne a portugál is. Felkapott nyelv mostanában, egyre többen tanulják Európában is.

Sok közünk nincs Spanyolországhoz, nem tudok róla többet nyilatkozni. :D

2012. ápr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Orosz,Japán.Gazdaságilag fejlettek,sok gyár van stb

Láttam írtad a németet de még ez is célszerű lenne, nagyobb az esély vele külföldön is és Mo-n is(pl határnál)

2012. ápr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Épp ez az egyik fő bajom, hogy nem tudom, hogy milyen irányban akarok továbbtanulni. Talán a történelem ami érdekelne, történésznek szívesen tanulnék, de nincsenek még pontos elképzeléseim. Gondoltam, hogy a nyelvekkel annyira nem lőhetek mellé, mert mindig hasznosak lesznek.
2012. ápr. 27. 18:55
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Ebben igazad van, mindig hasznosak a nyelvek! :)


A történelem megintcsak egy olyan BTK szak, amivel nem biztos, hogy meg fogsz élni (- itthon, de külföldön még úgy se -), de ez talán 80-90%-ban igaz a választható szakokra a különböző magyar egyetemeken... :(

Szóval azért hogy megszerezz egy diplomát és addig is eltartsanak a szüleid, arra jó, de mellette gondolkodj egy szakmában is! (akár kétkezű szakmunkában is, nem szégyen az, és azt a világot éljük, hogy hamarosan meg fogják becsülni a jó szakembereket, ahhoz pedig gyakorolni, csinálni kell)


Nah szóval ha nincs konkrét terv, és a lehetséges opciók se segítik a döntést, válaszd azt a nyelvet, ami jobban tetszik, amit érdekesnek találsz esetleg vonzónak, már amennyire egy nyelv az lehet. :) olvass utánuk melyik milyen (nyelvtan, kiejtés, tanulhatóság, csengés, gyakorlási lehetőségek...) és vágj bele valamelyikbe, ha nem vált be még mindig ott van a másik, sőt, akár egy következő is bármikor elérhető (olasz, orosz, kínai, japán, NÉMET)

Talán a törihez a latin is jó lehet, erre az olasz hasonlít a legjobban.

Neked kell dönteni!

2012. ápr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

látom, nem szeretnél németet tanulni, kár :) pont azt akartam ajánlani. szerintem - ha még később is akarsz nyelvet tanulni - egy angol-német-francia/angol-német-spanyol trió (Magyarországon) többet jelent, mint egy angol-francia spanyol.


Ha viszont nem, hát nem te tudod, akkor viszont szerintem spanyolt tanulj. 2 osztálytársam van, akik 9-ben a franciát vették fel második nyelvnek, mindketten megbánták, mert az eleje még jó volt, de utána egyre bonyolultabb és logikátlanabb lett. a spanyol elvileg elég könnyű, + egy spanyol nyelvtudással esetleg később könnyebben lehet franciát tanulni.

2012. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is a németet ajánlottam volna, de ha nem szereted, meg ne próbáld, mert csak akkor tudsz elsajátítani egy nyelvet, ha beleszerettél magába a nyelvbe.

A francia nem könnyű, (én angol és német után kezdtem el, hát nem egyszerű), ezért a spanyolt javaslom.

Kezdj el minél több anyagot hallgatni az általad választott nyelven,( TV adó, internet stb ) mert így rááll a füled a nyelv dallamára, és nem baj, ha még csak kezdő vagy, és NE akarj minden egyes szót kihallani, csak a nyelvet dallamát élvezd :))


( egy angoltanár)

2012. ápr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
51%
Szerintem mindkettő nagyon jó. Bár a spanyolt többen beszélik, de franciául majdnem minden angol tud, az az 1.idegennyelvük. Nem tudom, milyen munkakörnél kell ez vagy az. De sajna, afrancia nagyon nehéz. Az angol a legjobb, én mindkettőt megtanulnám a halyedben.
2012. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!