Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanulhatnék meg 3 év...

Hogy tanulhatnék meg 3 év alatt ukránul?

Figyelt kérdés

Szeptembertől Szegeden folytatom az iskolát, és ezalatt ukránul szeretnék megtanulni. Tudnátok tanácsokat adni hogy kezdjek hozzá az ukránhoz? Még sosem tanultam, teljesen az alapoktól kell kezdenem. Letöltöttem ugyan egy nyelvkönyvet, de a cirill betűket se értem. Esetleg egy magántanárt, vagy nyelviskolát Szegeden ahol ukránt tanítanak?


Előre is köszönöm.



2012. máj. 14. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Szegeden ukránul??? Nem akarlak lebeszélni, de szerintem ez butaság. Egyébként nem tudok itt, Szegeden semmilyen sulit nem tudok, ahol tanítanának. (Szerbet is csak az Eötvös J. Gimiben.) Max. nyelviskolában, ami elég drága tud lenni. És szerintem mindenképp jó lenne (ha végleg az ukránnál maradsz), h könyveket töltesz le kezdők részére. Legelső dolog az legyen, hogy megtanulod a ćiril betűket olvasni, és írni.


Ha ide jössz, Szegedre, akkor inkább a szerbet (vagy horvátot) vagy a románt kéne választanod.


Most én is Szegeden lakom (egyébként a (szerbhorvátot beszélem és egy picit az oroszt is, így utóbbi lévén konyítok picit az ukránhoz is), és rengeteg szerb és román jár át.


Ha szerbet tanulsz, akkor nem is muszáj ćiril-t tudnod.. De az csak jó, ha azt is olvasod. A románt pedig akkor ajánlom, ha beszélsz valami újlatin nyelvet (pl.: spanyolt, franciát vagy olaszt...). Akkor könnyen fog menni.


Én gyerekkoromban Jugoszláviában töltöttem nagyon sok időt, hál' Istennek akkor tanultam meg szerbül. Most, hogy túl leszek az érettségin, sokkal könnyebben el tudnék helyezkedni a nyári munkák terén (az érettségi miatt is és a szerb miatt pedig főleg!).


Bocsi, h ilyen hosszan írtam. Remélem segítettem.

2012. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szegedre jelentkeztem okj-ra de nem akarok ottmaradni, a későbbiekben Ukrajnába megyek át továbbtanulni, így az egyetemhez szükségem lesz az ukrán nyelvre.
2012. máj. 14. 21:22
 3/8 A kérdező kommentje:
A horváttal szerbbel mit kezdjek? Nem szándékozom se a horvátokhoz se a szerbekhez menni. De azért köszönöm a válaszod, már töltöttem le kezdők részére egy könyvet és találtam egyfajta hangoskönyvet is, elég kezdetleges de már valami. Meg ha valaki tudna ajánlani komplett kezdőknek nyelvkönyvet nagyon örülnék neki.
2012. máj. 14. 23:08
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

egy másik kérdezőnek ezt írták: [link]

A cirill betűkkel nem lesz bajod, én is hamar megbarátkoztam velük, ettől ne félj. Lehet, hogy hülye kérdés, de miért nem tanulsz inkább oroszul? Igaz, hogy Ukrajnába mégy, de az orosztanulásra (szerintem) több lehetőséged van, és azt mondják, hogy azt is megértik.

Egyébként én is ukránul akartam tanulni kb 1 évvel ezelőtt, de rábeszéltek az oroszra. (igaz, sehogy sem állok vele:))

2012. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
90%
Az oroszt is megértik az ukránok. Sőt vannak olyan városok ahol ukránul nem is tudnak csak oroszul. Én Ukrajnában élek ezért tudom. És nem ajánlom az ide költözést, mert itt az emberek elég korruptak és barbárok meg parasztok. És mennyi cigány van Kárpátalján... Miért akarsz Ukrajnában továbbtanulni? Én is elköltözöm Budapestre...
2012. máj. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az a helyzet hogy fogorvosi karra szeretnék menni Ungvárra és az egyetemhez kéne a nyelv. Azért akarok odamenni mert sokkal másabb az oktatás, egy fogorvos aki ott tanult tanácsolta nekem hogy menjek oda, mert sokkal könnyebb és olcsóbb mint itt. Itt már úgy megszigorították a felsőoktatást hogy már hányingerem van tőle, lehetetlen bekerülni, így is nehéz volt, de most...


Az ungvári egyetemen nem igazán tudom mik a követelmények, tettem már fel kérdést ez ügyben de nem kaptam választ, esetleg tudna valaki egy kis felvilágosítást adni róla?

2012. máj. 16. 20:13
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Ungvári egyetem? Normális vagy?!!! Ott semmire nem fognak megtanítani csak a pénzt szedik!

Látom, hogy már nem aktuális a kérdés, de majd azért írd meg, hogy mentél-e vagy sem.

Egy kárpátaljai magyar

2013. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó a kielégítő választ. De igen, normális vagyok, csak sajnos fogalmam sem volt hogy ilyen, mert senki se akart válaszolni a kérdésemre. de végülis hagytam az egészet, volt egy két hasonló kaliberű válasz mint a tiéd. És különben sem tudtam volna most egyetemre menni... előbb a fogtechnikát akarom.


Nem sok kedvem van már ehhez.. máshogy akarom csinálni.

2013. jan. 12. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!