Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek egy angol-né...

Mi a véleményetek egy angol-német-olasz középfokú (origó) nyelvismeretről?

Figyelt kérdés

- Új nyelvbe kezdenétek, vagy a meglévőeket fejlesztenétek?

- Miért érzem, hogy az olasz egy kicsit mellényúlás volt?

- Mennyire általános a mai 20-25 éves korosztályban a 2-3 nyelv imerete(csak hogy el tudjam helyezni magam...)


2012. máj. 21. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

1) Mennyi időt és pénzt tudsz rászánni. Én szeretnék 3. nyelvet tanulni, de most éppen se időm, se pénzem nincs rá, ezért inkább a meglévőket fejlesztem. Szeretnék majd német nyelvvizsgát.

2) Nem tudom miért, szerintem szép nyelv és hasznos, ha valaki nem csak a szokásos angol-német párost tudja.

3) Én angolul valamivel középfok felett és németül valamivel alatta beszélek, 20 éves vagyok.

2012. máj. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Előző vagyok, első mondatból egy kérdőjel lemaradt.:)
2012. máj. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Nekem angolból és németből van középfokom, olaszul is beszélek, de abból nincs nyelvvizsgám, előző kettőt is csak a diploma miatt raktam le. Bocsánat, hogy visszakérdezek, de a nyelvvizsga az tényleges tudást takar? Tapasztalatom szerint a nyelvvizsga inkább arra mutat rá, mennyire szorgalmasan gyakoroltál be rutinfeladatokat, nem pedig arra, hogy valójában tudod-e használni a nyelvet.

Nekem elég nagy probléma a 3 nyelvnél, hogy egyszerre nem tudom szinten tartani egyiket sem, idő/pénz/energia hiányában, tehát ha épp az olaszt turbózom hosszabb távon (napi szinten gyakorlom, olvasok, hallgatom, beszélem, stb.) akkor az angol és a német kicsit kopik már egy hónap után, persze nem nagyon, de azért kopik (nem jutnak olyan gyorsan eszembe a szavak, stb.)Én mindenképpen szeretnék új nyelvbe (spanyol) kezdeni, de előtte célom legalább angolból/németből a felsőfokú tudás, mert szerintem egy egyszer elért felsőfokból nehezebb felejteni, mint egy középfokú tudásból. Szerintem általános a mi korosztályunkban a 2 nyelv ismerete, középiskolákban is két nyelv kötelező, és ha megnézed az álláshirdetéseket, elég kevés hely van, ahol elég csak az angol...Más kérdés, hogy ki milyen szinten beszéli a nyelvet. Magyarul beszél egy egyetemi docens is, meg magyarul egy földműves bácsi is, de nyilván más szinten használják a nyelvet. Ez az, ami miatt nem akarok még új nyelvbe kezdeni, hanem a jelenlegieket fejleszteni, hogy még igényesebb és választékosabb legyek. Én a helyedben is ezt tenném.

Ja, és az olasz nem mellényúlás. Egy nyelv sem az.


24/L

2012. máj. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket, mentek a zöld tenyerek!


Tényleges tudást takar a nyelvvizsga, bár ezt nem a nyelvvizsgának, hanem a munkahelyemnek köszönhetem, ahol ezeket a nyelveket használom.


Mind a három nyelvet egy biztonságos szinten tudom használni és nagy energia a szintentartás, mert folyton jönnek új és új szavak.


A versenyképességem az OROSZ beemelésével tudnám növelni, de akkor az valamelyik nyelv (olasz)kárára történne meg így nem vagyok biztos benne, hogy érdemes meglépni egy új nyelv elsajátítását.


Jó, hogy az olaszt nem találod mellényúlásnak. Anno nagyon tetszett és ez motivált benne. Később okos az ember, hogy az orosz talán egy fokkal hasznosabb lett volna.

2012. máj. 22. 08:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok.


Nagyon szerencsés vagy, hogy a munkáddal szinten tudod tartani a nyelveket! Bár én lennék ilyen szerencsés... A nyelvek hasznosságáról/haszontalanságáról csak annyit, hogy ez is relatív, melyik nyelv mire hasznosítható. Igen, az orosz nyelv kétségkívül hasznosabb, mint az olasz, a gazdasági kapcsolatok miatt, egy multinál nyilván jobban felhasználható. Az olaszt inkább akkor lehet jól hasznosítani, ha kis cégekhez mész, akik import-export kereskedelemmel foglalkoznak, ugyanis, míg egy átlag német tud angolul, egy olasz nem, és kell a közös nyelv. Ezért érdekes, amit mondasz a hasznosságról, mert tapasztalatom szerint, ha találkoztam egy némettel, simán tudtunk volna angolul is beszélni, ha csak az ment volna, én ezért pont a németről gondolom azt, hogy igazából akkor használhatod fel ténylegesen, ha kint élsz. Számomra a 3 nyelv közül ebbe kellett a legtöbb energiát fektetni.

Az orosszal addig kacérkodtam csak, míg egy orosz ismerősömmel azt játszottuk, hogy utána mondom a szavakat, hát, az biztos, hogy nem áll rá a szám. :) Meg engem egy kicsit elrettent a cirill betű...Bár, nagyon tetszik a nyelv "csicsergős" hangzása. :)

2012. máj. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!