Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit lenne érdemesebb tanulnom?

Mit lenne érdemesebb tanulnom?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 5 éve tanulok németet(de kb. csak 3éves szinten vagyok, mert nagyon gyenge osztályba kerültem, ahol szinte lehetetlen volt haladni), 8.as vagyok, jövőre 1.évben csak angol van, 2.évtől lehet felvenni a németet. Angolt egyántalán nem tanultunk, tehát 0-ról kezdem jövőre, ellentétben több osztálytársammal, akik annyi éve angolt tanultak, ahányat én németet. szóval most melyiket lenne érdemesebb nyáron hajtanom, mert valamelyiket szeretném, csak tanácstalan vagyok, félek h az az egy év kihagyás nagyon hatni fog a későbbi német tanulásomra,viszont a 2nyelvből mindenképpen le akarok érettségizni. ti mit tennétek? elkezdenétek az angolt, vagy folytatnátok a németet? (hozzáteszem nincs nyelvtudó ismerősöm egyik félhez sem, tehát azért nem vagyok biztos az angolban, mert 0ról nagyon nehéz egyedül elkezdeni, viszont a németnél meg az alapok megvannak..szóval nemtudom:/
2012. máj. 25. 14:34
 1/3 anonim válasza:
Ez teljesen egyénfüggő. Ismerek olyat aki 0-ról angolból 4 év alatt felsőfokú nyelvvizsgát tett és olyat is akinek 12 év alatt a középfok sem lett meg. Mindkettő nyelv jó de angolt talán gyorsabb tanulni az elején. Nagyon sokan filmekből játékokból tanultak meg angolul.
2012. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Angolul tanulni az elején könnyű, rövid idő alatt lehet látványos eredményeket elérni. Utána jön viszont a neheze! A némettel pont fordítva van. Mire összeáll a kép az ember fejében, az viszonylag sok idő, utána viszont sokkal egyszerűbb, mert logikusabb a nyelv felépítése.

Biztos vagyok abban, hogy az iskolában, ahova járni fogsz, figyelni fognak azokra is, akik nulláról kezdik az angolt. Az is előfordulhat, hogy valaki évek óta tanul angolul, mégis a kezdő csoportba kerül. Szerintem emiatt ne izgasd magad!

Az egy év kihagyás a németben mindenféleképpen fog változást okozni. Lesznek előnyei és hátrányai is. Előny, hogy egy évig ülepszik a tudásod. Nyilván sok mindent felejtesz, de sok minden magától is a helyére kerül. Így működik az emberi agy. Hátrány, hogy esetleg az angol nyelv bezavarhat, de szerintem ez se borzasztó, idővel (ami akár 1 év is lehet!)és tudatosan figyelve rá helyre áll a dolog. Megint csak azért, mert így működik az emberi agy. Közben meg az is előnnyé válhat, hogy az angollal, tehát egy idegen nyelvvel intenzíven fogsz foglalkozni, így aktívan működik majd az agyad idegennyelvi központja.

Szerintem pihenj nyáron! Ha van kedved, vedd elő a német könyveidet, nézz át egy-két olvasmányt, ha van hozzá hanganyagod, akkor hallgasd is meg. Angolul meg nézzél filmeket magyar felirattal, hallgass zenét, szokja a füled a nyelv hangzását. Ha szorgalmas vagy és elszánt, akkor sikerülni fog az érettségi. És szerintem az vagy, mert nem sok olyan nyolcadikost ismerek, aki ilyen komolyan áll hozzá a tanuláshoz. Maradj mindig ilyen!!!

Üdv egy angol és német szakos tanártól :-)

2012. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ, akkor megfogadom a tanácsát!:)
2012. jún. 4. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!