Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ANGOL : WILL vagy GOING TO...

ANGOL : WILL vagy GOING TO nem tudom megtanulni 100%sra?

Figyelt kérdés

hiaba csinalok meg teszteteket...a vegere mar eleg jol megy ha sokat csinalom amit neten talalok....a vizsgan mindig elrontom amikor valasztani kell hogy mi legyen. Elkezdek gondolkodni hogy most lehet ez is ha az a szabalyt nezem...de lehet ez is...szoval a vegen mar nagyon nem tudom h mi lessz.

Valki tudna segiteni?


Olyan kozepes,(+kozepestol meg egy kicsit nehezebb szinten kene)


2012. jún. 1. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Going to akkor van, ha szándékszol valamit csinálni. Ha már nekikészültél. Például elutazol holnap és ezt akarod valakinek mondani. Valószínű már megvetted a jegyet, bepakoltál.

A will-t meg akkor használjuk, ha abban a pillanatban hirtelen döntesz el, találsz ki valamit.

2012. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Nekem azt tanították, hogy going to - amikor hamarosan megteszed, most, ma, holnap, will - amikor meg fogod tenni majd valamikor.

De lehet, hogy ez baromira leegyszerűsített verzió.

2012. jún. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én elsővel értek egyet.
2012. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én is az elsővel
2012. jún. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első nagyjából stimmel, annyival kiegészíteném, hogy going to-t használunk, ha valami hamarosan, de biztosan megtörténik. Ugye legklasszikusabb példa, amikor már felhős az ég, adott esetben dörög, lóg az eső lába, akkor going to-val mondjuk, hogy esni fog.

Will pedig akkor van, ha valami majd lesz, de addig igazából bármi történhet, fejedre esik egy virág cserép vagy tényleg akármi. Tehát mondod áprilisban, hogy júliusban mentek nyaralni, de igazából még nem biztos a dolog, mert bármi megtörténhet addig. De going to-t használunk, ha már mondjuk pakoltok vagy épp megveszitek a repjegyet.

2012. jún. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!