Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik európai nyelvet a...

Melyik európai nyelvet a legkönyebb megtanulni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 1. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
az angolt, ahhoz kaphatsz a legtöbb segítséget
2012. jún. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Magyar :D
2012. jún. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Angol. Ahogy az első is mondta, ehhez van a legtöbb tankönyv, tananyag, ezt tudják a legtöbben így könnyű olcsón tanárt is találni. Aztán ott a sok zeneszám, a filmek, amiket eredetiben tudsz nézni - ezekből is angolul van a legtöbb.


Meg szerintem maga a nyelv se nehéz, főleg a ragozások miatt - az igéknek nincs annyi alakjuk, mint sok más nyelvben, a mellékneveket meg a főneveket nem toldalékolod, a főneveknek nincs neme...

2012. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 webnyelv ***** válasza:

Hogy melyik a legkönnyebb vagy melyikhez van a legtöbb segítség? Angollal úton-útfélen találkozik az ember, ezért sok ragadhat belőle. No ez persze nyelvvizsgához nem elég, tanulni is kell.

Szerintem a holland, ill. a skandináv nyelvek a legkönnyebbek, kivéve a dánt a kiejtése miatt. De az angol sem olyan veszett nehéz, bár van benne néhány buktató, pl. sok igeidő.

Szerintem a bolgár (az is indoeurópai) sem lehet túl nehéz, nem nagyon van benne sok ragozás, de már nem nagyon emlékszem. A cirill betűket mondjuk meg kell tanulni.

A román milyen, nagyon nehéz? Az igeragozás talán nem annyira vészes, a névszóragozást nem ismerem. De szerintem a holland a legkönnyebb.

2012. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem tudom sokan írják az angolt de szerintem a német is könnyű.Legalább is nekem nem volt nehéz.Bár úgy tervezem hogy később az angolt is megtanulom.Mert kitudja hogy hol kap az ember munkát majd nagyobb korában?.Meg hát azt majd nem mindenki beszéli.
2012. jún. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!