Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felnőttként újra kezdeném az...

Felnőttként újra kezdeném az orosz nyelvet. Vannak tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban 9 évig tanultam az oroszt. Most hogyan közelítsem meg újra ezt a témát? Ti tanfolyamra vagy magántanárhoz mentetek? Esetleg sikeres volt az egyedüli tanulás (ELO, Kreatív...)? Milyen árakat tapasztaltatok? Mennyi idő alatt sikerült alapfokú/középfokú nyelvvizsgát tenni? Mi motivált benneteket? Olvastatok orosz nyelvű oldalakat a neten? (Pl. Pravda.) Milyen van még? Vannak az újságosnál orosz nyelvű újságok? Könyvek? Köszönöm a segítséget!

2012. aug. 20. 09:35
 1/4 webnyelv ***** válasza:

Én 6 évet tanultam kb. 20 éve oroszt. Én is gondolkoztam az újrakezdésen. Van egy régi módszerre épülő könyv, ami elmagyarázza a nyelvtant is, abból gondoltam majd, hogy magánúton tanulok, ha eljutok addig.

A cirill betűkre és néhány anno kívülről megtanult szövegre azóta is emlékszem, biztos könnyebb lenne így.

2012. aug. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy elöásom a kérdést, de találtál idöközben valami jó lehetöséget? Mert a téma engem is érdekel.

Meg esetleg az is, hogy hol lehet orosz nyelvü rövidebb történeteket online találni.

2012. okt. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem kezdtem még el, talán jövőre. Most bejött egy más tanulási dolog.

Az orosszal kapcsolatban viszont jelentkezett egy kedves hölgy egy nyelvstúdiótól, akik Skype-on keresztül is vállalnak oktatást. Ezt a címet adta meg: www.kalauz.hu/aranykulcs nyelvstúdió

2012. okt. 9. 15:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, és ugyebár olvasnivaló gyanánt - mint írtam is - a Pravda c. vezető újság honlapját ismerem: [link]
2012. okt. 10. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!