Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ugye nem árt majd nekem ha...

Az ugye nem árt majd nekem ha angolul gondolkodok? Szerintem ez már átlagon felüli kezd lenni.

Figyelt kérdés

Minden nap tanulom az angolt.Csak 16 vagyok még.De már sokat gondolkodok angolul,olyankor a magyar eszembe se jut,gyakran angol zenék mennek a fejembe de az a kicsit durvább része hogy van hogy csak magától jön,és ezt nem úgy csinálom hogy ,,én most angolul akarok gondolkodni" hanem mintha magyarul csinálnám.Az utcán,a suliba szinte végig,és néha itthon.Nemegyszer előfordul hogy magyarul kérdeznek és automatikusan angolul válaszolok,Mert az jön belőlem.Ez mennyire normális?



Tudom hogy sokan gondolkodtok idegen nyelven de szerintem mégiscsak ..úgymond sok.Nem tartom normálisnak,hogy a magyar kérdésre automatikusan angolul válszolok.És magyarul inkáb csak akkor gondolkodok mikor képzelem hogy beszélek valakivel.Azt is angolul gondolom hogy ,,Mikor lesz vége az órának?Menni akarok" meg ,,Most meg kell a tanárt keresni mert aztán nem lehet" és ilyesmik.Néha már egész verset csinálhatnák ezekből,mikor angolul az érzéseimről gondolkodok.


Már kicsit ijesztő is néha.Volt hogy kontrolállnom kellett magam hogy ne angolul beszéljek a tanárokkal(nem angolszakosok).De ártani ugye nem fog?Ha igen,akkor miért?Vagy épp használni fog?Közepem már van,felsőre készülök angolból és elég sokat foglalkozok vele magamtól ithon is,és nem tudom számít-e de elvileg 2nyelvű lennék,de csak az egyik nyelvemre tanítottak,a másikra csak mostanába,de azt is nyelvtannal,szavakkal,zenével,de azon gondolkodok néha.De most inkább angol.



Tényleg bocsi ha hosszú tudom hogy ti is is gondoltdtok angolul(már aki)de ez nekem úgymond ,,túl sok".Amúgy nagyon bejön az angol egy ideje szóval örülök neki.A nyelveken kívül szinte semmi más nem érdekel.


2012. szept. 12. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is kb. mindenkivel elő szokott fordulni, de ha nem tudod különválasztani a gondolataid, csak egy pszichológus tud segíteni.
2012. szept. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én pl. németül gondolok a hónapok nevére, mert így hamarabb eszembe jutnak, de ez csak egy példa.

Előző voltam.

2012. szept. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sokat foglalkozok angollal, főként hobbi miatt már jó pár éve és én is szoktam angolul gondolkodni. Ez nem hiszem, hogy különös lenne hisz tanultam/használom beintegrálódott kész :x semmi mögöttes tartalom.

Én úgy vagyok vele, hogy mikor eltervezem a napom további részét, merre kell mennem mit kell csinálnom ezt angolul teszem de ha valamit "mondanék" (fejben :D) amit nem tudok angolul mindig beüt, hogy ez mégis csak egy tanult nyelv ami még messze nem tökéletes.

Olyan már velem is volt, hogy elmentem valami hivatalos ügyben intézkedni fejben letárgyaltam a dolgot angolul :D aztán eszembe jutott mekkora poén lenne ha úgy mondanám el ott is. Amíg viszont ez nem történik meg nincs gáz :D

2012. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért volnál te "kétnyelvű"?

Ezt magyarázd már el légy szíves

2013. máj. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az tényleg jó volna, ha elmennél ny.vizsgázni

Nem fog annyira "nyomasztani" sem

2013. máj. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!