Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire hasonlít a spanyol...

Mennyire hasonlít a spanyol és a francia?

Figyelt kérdés
Ha már középszinten tudok franciául, akkor könnyen menne a spanyol? Milyen hasonlóságok vannak a két nyelv között?

2012. okt. 6. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasonlóak nyelvtanban és szavakban, sőt a spanyol még könnyebb, olyanra is van szabály, amire a franciában nincs, például a főnevek neme. Míg a franciában minden szóhoz be kell magolnod, addig a spanyolban meg van adva, melyik nemhez mi tartozik. Meg a kiejtése is könnyebb, nem tér el annyira az írásától, mint ahogy a franciában van. Én legalábbis ennyit tapasztaltam, mikor 3 év francia tanulás után elkezdtem a spanyolt.
2012. okt. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Írásban kölcsönösen érthetőek is nagyjából, kiejtésben viszont teljesen más a kettő. De ugyanez igaz a spanyolra és a portugálra is.
2012. okt. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon hasonlít a kettő, mivel latin nyelvcsaládból származnak. (Akárcsak a portugál, olasz, katalán és román is rajtuk kívül, például.)

Viszont igaza van a másodiknak, hogy akkor tudsz a legjobban következtetni, ha az írást is tudod, mert kiejtésben tényleg elég nagy az eltérés.

De az biztos, hogy ha középszinten tudsz franciául, akkor a spanyol is könnyebben fog menni. :)

2012. okt. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az összehasonlítás kedvéért az alábbi felvételen ugyanazt a rövid szöveget hallhatjátok, sorrendben portugálul, spanyolul, olaszul és franciául. (Ha jól rémlik, egy filmreklám.)


[link]

2012. okt. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!