Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz egy magyar...

Mennyire nehéz egy magyar embernek megtanulnia közép szinten finnül?

Figyelt kérdés
Mondjuk az angolhoz és a némethez hasonlítva mennyire nehezebb vagy könnyebb, vagy mit lehet erről így a nyelvvel ismerkedés előtt tudni / remélni?

2012. okt. 31. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább a némethez hasonlít nehézségre. Ha elhatározod, hogy te igenis meg akarod tanulni, akkor nem lesz olyan nehéz. Ráadásul a magyar is a finnugor nyelvcsalád része.
2012. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Úgy tudom, hogy nem nehezebb, mint a legtöbb európai nyelv. Mint magyarul beszélőnek az előnyöd abban van, hogy a hangképzés nagyon hasonló, elvileg nem lesz nagy probléma kiejteni a szavakat.
2012. okt. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És mennyire lesz a magyar után bonyolult a nyelvtan?

Logikailag van összefüggés, vagy teljesen eltérő szabályrendszert kell felfognom memorizálnom?

2012. okt. 31. 10:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok olyan nyelvtani jelenség van benne, ami valamikor megvolt a magyarban is, de kiveszett, például a több múlt idő.
2012. okt. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát a több múltidő igazán kiveszhetett volna náluk is, angolban is utáltam/utálom. :)
2012. okt. 31. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok hasonlóság van a nyelvtanban, hasonló a két nyelv szerkezete. A ragozás logikus, és úgy van kitalálva, hogy sose legyen nyelvtörő egy szó. A szókincs kicsit húzósabb, mert kevés "nemzetközileg" elterjedt szót használnak, inkább kitalálnak mindenre sajátot, mondjuk szerintem ez nem baj, csak memorizálni kell :) Három múltidő van (és egy jelen, jövő nincs), nem olyan rossz az. Az eseteket szerintem könnyű megérteni, majdnem mind megvan a magyarban is, csak az már annyira természetes nekünk, hogy észre sem vesszük. A kiejtés pofonegyszerű, majdnem ugyanolyan, mint a miénk, talán kicsit szenvtelenebbül hangsúlyoznak.
2012. okt. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!