Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen Francia nyelvkönyvet...

Milyen Francia nyelvkönyvet ajánlanátok, amivel könnyű elsajátítani a Francia nyelv alapjait?

Figyelt kérdés

Ha lehetséges olyan könyvet mondjatok, amiben van magyar leírás is.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.

Előre is köszönöm szépen.



2012. dec. 21. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Én ugyan nem franciát, hanem olaszt tanulok, de ezzel a termékkel:

[link]

Nekem nagyon tetszik, kifejezetten önálló tanulásra van, persze tanárral is fel lehet dolgozni. És mint látod, kapható francia nyelvben is :) magyar leírás van benne, szókincs van benne, hanganyagról 4 cd gondoskodik. Elég jól lefedi az alapokat, sőt, középfokú részek is vannak benne. De persze, ha befejezted, akkor már normális francia nyelvű könyvekből is fogsz tudni tanulni :)

Én mondjuk még beszereztem egy nyelvtan könyvet, amiből folyamatosan át tudom nézni, ha valamit nem értek, valamint most hogy már túl vagyok a könyv felén megvan az 1000 kérdés 1000 válasz. Csak úgy tanulmányozásnak, bele bele olvasgatok, hogy értem e már, ilyesmi.

2012. dec. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor te az olasz nyelvet önállóan kezdted el tanulgatni?

Hogyan boldogulsz, illetve számodra könnyű vagy nehéz volt ez a nyelv? Mellette tudsz más nyelvet is, pl angol?

Köszönöm szépen a választ. (:

2012. dec. 22. 13:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen önállóan kezdtem :) angolból előbb letettem a felsőfokút, utána álltam neki az olasznak. Illetőleg tanultam németet (belőle középfokom van), meg korábban egy minimális latint is :D

Nem mondom nehéznek, de könnyűnek sem. Más, mint a német vagy az angol. Persze egy-egy szó felismerésénél sokat segít egyik-másik nyelv, de a ragozás is másabb, az igeidők is. De azért nem tartom nehéznek, hiszen épp azért kezdtem tanulni, mert meg AKAROK tanulni olaszul és az effajta motiváció sok segítséget ad. Németnél könnyebb, angolnál viszont nehezebb a nyelvtana. De semmi olyasmi nincs benne, amit ne lehetne megtanulni.

2012. dec. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!