Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szókincsfejlesztésre ötletek? : )

Szókincsfejlesztésre ötletek? : )

Figyelt kérdés

Akár 250 - 300 szót is megtudok tanulni naponta ,viszont csak rövidtávon ,ugyanis 1hónap mulva a felét elfelejtem,nekem pedig hosszú távon kellene.

Nagyon sürgős lenne ez ,legalább hogy egy alapszókincsem legyen,ugyanis mindjárt itt a szóbeli.



2012. dec. 31. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akkor nem tanultad meg. 80%-ot kellene megjegyezni. Van ugyanis egy törvényszerűség, a 1/5-ös szabály.
2012. dec. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Olvass és írj sokat. Nekem az segített. Csak önmagában hiába is tanultam a szavakat, ha nem használtam. Minden nap olvastam és írtam németül,így sokkal jobban rögzül.
2012. dec. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 rémuralom ***** válasza:
100%
Szoktál magadban beszélni? (Persze olyankor, amikor nincs körülötted senki.) Ha igen, az nem gond, csak ne magyarul csináld, hanem... milyen nyelven is? Na szóval azon, amiből vizsgázol. Meg nézz filmeket, sorozatokat eredeti szinkronnal és azonos nyelvű felirattal (ne magyarral, mert akkor nem fogsz törődni azzal, amit hallasz, de nem értesz, mert ott lesz előtted magyarul). Erre az angol esetében van a legtöbb esélyed, más nyelveken nem lesz könnyű ilyeneket találni.
2012. dec. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Olvass könyveket, újságokat gyakrabban. Beszélgess okos emberekkel, akiknek szintén jó szókincsük van. Nem kell megjegyezgetned a szavakat, maguktól fognak jönni.
2012. dec. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

német nyelvet tanulom !

hát igen,a filmekkel gondban leszek ,de német zenéket kezdtem el hallgatni pl Rammstein-t:D

amúgy köszönöm a válaszokat,ezentúl akkor példamondatokkal fogom tanulni a szavakat!:)

2012. dec. 31. 18:18
 6/13 anonim válasza:
Nézz filmeket, hallgass híradót, olvass, keress szövegértési feladatokat a neten :)
2012. dec. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ne szavakat tanulj, hanem szövegeket hallgass és olvass!
2012. dec. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
учиться, учиться, учиться
2012. dec. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez egy nagyon jó oldal. Itt sok gyakorlási lehetőséget találsz.

Én úgy küldöm el neked a linket, hogy mindjárt megtaláld a német alapszókincset.

Itt 45 leckét találsz. Ha rákattintasz mondjuk az elsőre, Sprache. Gyakorlatokat találsz.

Első szó: heißen rákattintasz, kiírja neked, hogy nevez, hív valahogy.

Megtalálod a ragozását, megtalálod a gyakoribb mondatokat, amelyekben használjuk.

Minden szó egy-egy link, ami valahová visz.


Ha megnézed az oldalt, majdnem 10.000 példamondatot találsz.

[link]


Ennek segítségével, ha megoldod a feladatokat, biztos, hogy javulni fog a szókincsed, és ha becsületesen végigmész a gyakorlatokon, akkor meg is marad a hosszú távú memóriádban.

2012. dec. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom miből tanulsz, de mondjuk vannak a könyvekben a leckék végén ilyen szószedetek. Mondjuk ott a szavakat mondatba lehetne foglalni, nekem ez segített. :D
2013. jan. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!