Melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés

A leendő diplomámhoz két felsőfokú nyelvvizsga vagy egy felsőfokú és két középfokú nyelvvizsga kell.

Franciából mindenképpen kell a felsőfokú, kb. 2 év minimum kell hozzá szerintem.

A kérdésem az, hogy melyik lenne egyszerűbb: ha angolból (van közepem) felfejleszteném magam felsőfokra, vagy egy új nyelvből jutnék el a nulláról középfokra (olasz vagy orosz). Anno a közepem 80% lett, de sokat fogok felejteni, ha nem járok tanárhoz. Nem tudom melyik lenne a jobb. Szerintetek?



2013. jan. 11. 08:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Középfokról fegyúrni magad felsőre jóval idő és energia takarékosabb, mint egy teljesen új nyevet nulláról elkezdeni középfokra, szerintem. Egy 80%-os középfoktól már nincs túl messze a felsőfok, pár hónap célirányos intenzív tanulás azt kész.
2013. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Reméltem, hogy ez az egyszerűbb! :)
2013. jan. 11. 14:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Valóban az a) változat, és gyúrni gyúrni. Ehhez azoban először tudnod kéne, hogy mik a gyengéid?
2013. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A nyelvhelyesség a fő gyengém, meg hogy nehezen fejlesztem a szókincsem.
2013. jan. 11. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!