Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék autódidakta módon...

Hogy tudnék autódidakta módon megtanulni spanyolul?

Figyelt kérdés
pl. levelezőtárs, online oldalak közül pár, tankönyvek amiket suliban használtok... hogy tudnék itthon megtanulni spanyolul? :)

2013. febr. 13. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Memrise, Italki, Anki SRS.
2013. febr. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gimis spanyol nyelvtankönyvből

(középfokig)

2013. febr. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de konkrétan melyik spanyol nyelvtankönyv vált be nektek?
2013. febr. 14. 14:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Király Rudolf Spanyol nyelvkönyve jó könyv. Netről is beszerezhető kis ügyességgel, de talán boltban sem drága. További eligazításért meg felkeresed ezt:

elmexicano2010.blogspot.hu

2013. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Colores!


Gimis könyvek szerintem semmit nem érnek, én valakinek kölcsönadtam, de sajna nem kaptam vissza.

2013. febr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Colores sem ér semmit. A legegyszerűbb, ha az interneten tanulsz, anyanyelvűektől, van már rengeteg oktatóoldal. Egyre viszont számíts (nem rosszindulatból, hanem tapasztalatból mondom): ha nem tanultál még semmilyen más nyelvet, akkor nem lesz könnyű a spanyol, ne várj csodát.
2013. febr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gaál Ottó: Kreatív spanyol. Nekem nagyon bejött. Van hozzá hanganyag is. Ezen kívül spanyol filmeket, sorozatokat nézek feliratosan.
2013. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
"Gaál Ottó: Kreatív spanyol" – igénytelen és gagyi, a hanganyag meg csak arra jó, hogy félrevezesse a tanulót (nem anyanyelvi kiejtés és tele van hibával).
2013. febr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És te mit ajánlasz utolsó? Milyen könyvet vagy programot?
2013. febr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de még jó és igazán használható spanyol tankönyvvel Magyarországon nem találkoztam. Sajnos ebből a szempontból eléggé hátrányos helyzetben van a spanyol az angol, német, francia stb. nyelvekhez képest, mert amennyi anyag ezekre van, abból Dunát lehetne rekeszteni.


Tehát végül is azt kell, hogy mondjam, ezen a szinten teljesen mindegy, hogy milyen könyvből tanulsz, mert csak kevésbé rossz, rossz és rosszabb van. Leginkább azt ajánlom, hogy ne feltétlenül higgy el mindent, amit a tankönyvek írnak, és inkább ellenőrizd az interneten keresztül, ha valami gyanús, esetleg nézzél sok videót, hallgass spanyol nyelvű dalokat, ezekből mind sokat lehet tanulni.

2013. febr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!