Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol tényleg nem valami...

A spanyol tényleg nem valami hasznos nyelv?

Figyelt kérdés
Munkavállalás szempontjából, természetesen. A németet, az oroszt, a kínait ajánlgatják, de egyik se tetszik. Tudom, hogy ésszerűen, józanul kellene dönteni, viszont motiváció szempontjából fontos, hogy az embernek tetsszen az adott nyelv, szeresse tanulni, amit tanul. Nálatok a mérlegnek melyik serpenyője billenne le?
2013. febr. 22. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
ezen kitériumok fényébena a magyar vegképpen nem az...
2013. febr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem badarság. Több helyre keresnek jelenleg is olyan idegen nyelvi ügyintézőket akik spanyolul beszélnek. Csak mellé nem árt az angol.
2013. febr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Angolul tudni alap. Mindenhol kérik, nem fogadnak el HELYETTE más nyelvet, csak mellé.


A spanyol munkavállalás szempontjából közvetlenül nem hasznos, viszont közvetve mégsem haszontalan, mert kinyitja az újlatin nyelvek világát, érteni fogod vele a katalánt, olaszt, portugált, franciát, románt, stb.. Ennek fényében viszont meggondolandó, ha van rá kapacitásod.


Hogy a kérdés másik felére is válaszoljak: nálam inkább a nyelv hasznossága döntene, mint a nyelv tetszetőssége/szeretete.

2013. febr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
Most írtam egy spanyol ebay-es eladónak spanyolul. Ahhoz képest, hogy nagyon béna vagyok a neolatin nyelvekhez, kinyögtem neki pár sort szótár segítségével, és válaszolt is, úgyhogy lesz üzlet.
2013. febr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Igaz. Egy nyelv hasznosságát nem az adja, hogy hányan/ hány országban beszélik, hanem hogy milyen fejlettek az országok, amikben beszélik, hány tudományos cikket publikálnak rajta, hány fontos egyetemen beszélik az adott nyelvet, stb. Nem a száma. Ezért a spanyol nem fontos nyelv. Amiért most tanulják, az egyfajta divat, mint a japán pl., no meg azért, mert nem akarják a németet választani.


A németet ajánlom. Lehet, hogy nem tetszik, de fontos. Amúgy meg lehet szeretni, ha rájössz, mennyi szókép van benne, milyen hasonló a szóképzése a magyarhoz, és mennyi hasonlóság van.


A kínait felejtsd el, hozzánemértők által szájról szájra terjedő mítosz, hogy "Kína a feltörekvő hatalom, zsebre fogja vágni az eladósodott Amerikát, a fél világot Kína látja el, aki gondol a jövőjére, az kínaiul tanul, mert 20 év múlva az lesz a világnyelv!". Nehogy bedőlj ennek, ez nem így van, ezek ilyen tömeghisztériák, amit laikusok terjesztenek.



Különben ha nem a német, vagy az orosz, akkor a francia.

2013. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

12.53: Nem mondta, hogy ne tudna angolul


Ahogy fentebb írták a spanyol elég elterjedt nyelv, viszont nem a fejlett gazdaságú országok körében, hanem leginkább Közép- és Dél-Amerikában és persze Spanyolországban. Viszont talán ha nyitott vagy pl a turizmusra, talán még meg is érné ebben az ágban próbálkoznod, spanyol mellett megfelelő angoltudással persze

2013. febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
5-ös hozzászóló. Igen, Kína látja el legalább a fél világot, és igen, a Kínai már most világnyelvnek számít.
2013. febr. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11%
Hogy hogy lehet azt mondani egy nyelvre h nem hasznos azt nem tudom... Szóval, válassz olyat ami tetszik mert ami nem tetszik azt megutálod, nem tanulod szívesen, nem fordítasz rá plusz energiát, nem akarsz azon a nyelven beszélni (történt ez ismerőseim 90%-ával aki németet választott). Attól, hogy spanyolországi helyzet most szar, még értékes a munkavállalás szempontjából akár itthon, akár bárhol (sok nemzetközi kapcsolat Spanyolországgal, Latin-Amerikával, beszerzések, turisták, akármi). 5 éve pl. még Németországgal hasonló biztonságúnak sorolták gazdaságilag, szóval az is változhat rövid idő alatt. Én is kaptam kint munkát szakmai gyakorlatra, és még azért is nagyon hasznos a spanyol, mert ők nem jeleskednek még az angol beszélésében sem, nem úgy mint a németek, szóval kell több tolmács, fordító, ügyintéző, akármi. Amúgy egy nagyon szép nyelv, élvezet tanulni és megnyitja neked a kommunikációt több száz millió emberhez és vagy 20 országban. Remélem segítettem. 22f
2013. márc. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Igen, Kína látja el legalább a fél világot, és igen, a Kínai már most világnyelvnek számít."


Világnyelv nálam az, amit mondjuk a hivatalokban, szállodákban, turizmusra beállítódott helyeken a Föld minden pontján értenek. Ilyen jelenleg az angol, és ő az egyetlen. A kínai (mandarin amúgy) regionális nyelv, nem érdekel, hogy 800 millió paraszt beszéli, ha egyszer Brazíliában nem tudom használni. De felőlem nyugodtan menj el öt tetszés szerinti Európai országban egy középkategóriás szállodába és érdeklődj kínaiul a szobák áráról. Ha nem sikerül, a kínai nem világnyelv.

2013. márc. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

*európai


Ajánlom figyelmedbe ezt a kérdést, pontosabban az egyik válaszíró válaszait:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..

2013. márc. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!