Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ebben az esetben mennyit...

Ebben az esetben mennyit kellene foglalkoznom a 2 nyelvvel? Talán hosszú, de fontos.

Figyelt kérdés

16 éves vagyok,de tudom hogy franciával és orosszal szeretnék majd továbbmenni gimi után.Esetleg még a svéden is gondolkodtam.

Viszont nem vagyok francia-tagozatos(nincs is a suliban).Most kezdtük a suliban a franciát,egyelőre a franciatanár anyukámmal tanulok előre a könyvből leckét és segít ha valami nem megy elsőre meg minden.

Oroszul is tud,meg apukám is,ő is segít,mert orosz nyelvű.

Szóval ők is segítenek.Oroszt viszont csak itthon tanulom,kb.5 leckét haladtam,a cirill abct hatodikos koromba megtanultam egyedül.


Én viszont ezekből szeretnék majd érettségizni és persze a lehető legjobban beszélni őket.

Mit tehetek ezért?Mivel nem vagyok tagozatos,3 franciám van a héten és legfeljebb mennék tanárhoz.

Angolból felsőfokú vizsgám eredményét várom,ezt a nyelvet tanulom suliba francia mellett.

Bocsi ha hosszú,de már egy ideje foglalkoztat a téma,mert anyukám szerint ebből a 2 nyelvből kevésbé lehetek majd olyan szinten mint angolból(amit már 9 éve tanulok.)Köszönöm annak aki megtisztel egy válasszal:Kilencedikes lány.



2013. márc. 14. 14:40
 1/1 anonim ***** válasza:

ha anyukad francia tanar, apukad pedig orosz, akkor beszeld meg veluk, hogy csak franciaul es csak oroszul beszelgettek.

Ennel jobban semmi nem tudja fejleszteni a nyelvtudasodat.


Emellett nezhetsz francia/orosz nyelvu adasokat a tvben.


Hogy mennyit kell foglalkoznod a nyelvvel? amennyit csak tudsz. Es magaddal is ezeken a nyelveken kommunikálj. Igy egyre gyorsabban fogsz reagalni, ha hirtelen az adott nyelven kell megszolalni.

2013. márc. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!