Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulók! Szerintetek is...

Nyelvtanulók! Szerintetek is hatásosabb mondatokba építve tanulni a szavakat?

Figyelt kérdés
Én személy szerint gyűlölök egy szólap felett ülni és magolni őket. Meg értelmét sem látom nagyon, főleg ha egy mondatot sem tudsz majd vele alkotni. Mondjuk van az angolban a superfluous szó. Sokkal könnyebben berögzül így mondjuk: It's superfluous to blame others. :-)

2013. márc. 23. 08:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, a modern nyelvtanárok, sikeres nyelvtanulók, sok nyelven beszélő poliglottok mind azt vallják, hogy a szavak önmagukban magolása nem ér sokat. Azt mondják, hogy helyette kifejezésekbe, mondatokba épített szavakat kell tanulni, mert úgy nem csak a szót tanuljuk meg, de az összefüggésekre is emlékezni fogunk, sőt, beépítve nyelvtant és vonzatot is tanulunk. Ráadásul egy-egy ilyen mondatot, kifejezést később önállóan is elsüthetünk, anélkül, magyarról kéne fordítgatni, meg ragozni, mondatokat összerakni.
2013. márc. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, de csak egy bizonyos fokú nyelvismeret után. Eleinte mindenképpen meg kell tanulni a szavakat, vagy ha mondatokat akarsz kezdettől fogva tanulni, rengeteget kell szótáraznod. Szerintem a legjobb technika az, hogy egy-egy megtanult szót - ehhez persze, ahogy mondtam, ismerni kell bizonyos fokig a nyelvtant is - azonnal példamondatba teszed. Így tényleg jobban megmarad az illető szó is (nem akartam azt írni, hogy az "adott szó" is...), és a mondatban elfoglalt szerepe is.
2013. márc. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!