Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jól döntöttem-e vagy hülye...

Jól döntöttem-e vagy hülye voltam?

Figyelt kérdés
Szeptembertől a gimiben spanyolt fogok tanulni, első évben 16-18 órában, aztán heti 5 órában. Az angolt csak 10.-től fogom heti 3 órában, amit elég kevésnek tartok, szóval lenne magántanárom. Nem tudom, hogy jól döntöttem-e, hogy a spanyolt választottam, mert nagyon tetszik ez a nyelv, de a kérdés, hogy valami hasznom lesz-e belőle 5 év múlva? (munkalehetőség)Angolt imádom, de eléggé háttérbe szorulna így és én minimum egy középfokot szeretnék elérni belőle.

2013. ápr. 25. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért választottad, mert tetszik és lesz kitartásod a tanulásához, akkor természetesen jól döntöttél, akármilyen nyelvről is legyen szó. A legfontosabb a motiváció. A spanyolt 400-450 millióan beszélik anyanyelvként 22 országban, semmiképpen sem hasztalan. Elhelyezkedni pedig bármilyen nagyobb nyelv tudásával el lehet, csak megfelelő helyen kell állást keresni.
2013. ápr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Magyarországon a legfontosabb két nyelv jelenleg a Német és az angol. A német nyelvterületek a legfontosabb munkaerő piacok az angol pedig a világnyelv.


Hogy jól döntöttél e azt a jövő fogja megmutatni. Jelenleg ez van.

2013. ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem az angol "A Világnyelv", ugyanúgy világnyelv a francia, spanyol, orosz is. S hogy kinek melyik nyelv a legfontosabb, azt csak az dönti el, hogy mi a célja vele.
2013. ápr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Az angol ezerszer fontosabb, én tuti azt raktam volna első helyre. Én második nyelvnek se választottam volna a spanyolt, őszintén szólva. Ha nagyon érdekelne akkor hobbiból megtanulnám otthon.

Nem hiszem, hogy tudnál valamit kezdeni vele. Max. nyaraláskor tudod hasznosítani.

2013. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

[Előzőnek] Nem szívesen vitatkozom ilyen – szerintem értelmetlen és szubjektív – kérdésekben, de mint írod, hogy "az angol ezerszer fontosabb", ebben az is benne van, hogy valszeg. ezerszer annyian is beszélik, vagyis nem biztos, hogy találsz olyan állást, ahol angol nyelvtudás szükséges és még nincs feltöltve. Érdekes, erre senki sem gondol. Éppen ezért a ritkább nyelvek is éppúgy fontosak lehetnek.


Tudom, hogy itt Magyarországon mindenki azt terjeszti, hogy a spanyol nem jó semmire, ez csak a tájékozatlanságból és az előítéletekből fakad, amiben sajnos a magyar sajtó és média is hibás.

2013. ápr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom..angolt utána is megtudnám tanulni, most 14 évesen kb. B1-es szinten vagyok, szerintetek mennyit kéne még fejlődnöm a középfokig? Tudom, hogy angol nélkül semmire nem megyek, éppen ezért tettem fel ezt a kérdést :D Na mindegy. Köszi a válaszokat :)
2013. ápr. 25. 16:28
 7/15 sKillEr96 ***** válasza:
En tanulok spanyolt, most 10.-es vagyok, es nem ertem en sem, mi hasznom lesz belole. Angolbol majusban teszem a kozepfokot, de magantanarnal tanulok japanul mert 100% hogy oda fogok kimenni dolgozni. Szerintem a spanyolt csak "hobbinyelvnek" erdemes felvenned, mert (es ez lehet hogy a tajekozatlansagom miatt van) nem mesz vele tul sokra. Szepnek szep nyelv, de ennyi. Ha engem kerdezel, hogyha van kitartasod, mindent bele, de en a magam reszerol maradok a japan-angol nyelvparosnal :D
2013. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, elgondolkodtam rajta és lehet, hogy lenne egy olyan lehetőség, hogy ugyanilyen nyelvi előkészítő, csak franciából.Talán meglehetne beszélni az igazgatóval, hogy azt tanuljam. Szerintetek megpróbáljam?
2013. ápr. 25. 18:33
 9/15 anonim ***** válasza:

#5 Megsúgom, hogy pont azért, mert már mindenhol beszélik az angolt szinte, ezért már MINIMUM elvárás a jobb munkahelyekre, hogy tudj angolul.

Egyébként meg a spanyol nem tartozik a ritkán beszélt nyelvek közé. A világon 400 millióan beszélik.


Egy nyelv hasznosságát az adja, hogy milyen fejlettek az országok, amikben beszélik, hány fontos egyetemen beszélik az adott nyelvet stb. Hiába 20+ országnak az államnyelve, de ezek az országok gazdaságilag nincsenek az élmezőnyben.


De kíváncsian várom, hogy milyen tájékozatlanságról van szó, mert komolyan nem értem. :)


A kérdezőnek: ha ennyi kitartásod van, hogy már meg is gondoltad magad, akkor inkább ne menj nyelvi előkészítős osztályba, mert eltökéltség és kitartás nélkül nem lehet egy nyelvet sem komoly szinten művelni.

2013. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam meg magam, de nyilván ha már plusz 1 évig fogok odajárni, akkor azt is figyelembe veszem, hogy melyik nyelvvel járnék jobban.
2013. ápr. 25. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!