Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » OLASZ! Milyen hibákat véthette...

OLASZ! Milyen hibákat véthettem a levelemben? (Minden komment zöld mancs! )

Figyelt kérdés

Cara Rossella,


Come stai oggi? Sto molto bene e adesso ho una storia interessante per te. Sono molto felice, perché sabato ho avuto la possibilità di partecipare a un matrimonio a Debrecen (Ungheria).


La festa e la cerimonia sono state buonissime. Ho ballato molto lì e mi congratulo con lo sposo per questa volta. Lo sposo è stato il mi collega e la sposa è stata la mia amica. Ci conosciamo ancora da otto anni. Ho lavorato con queste persone sempre volentieri!


La festa era sabato. Gli invitati mangiavano un sacco e tutti erano molto felici. La sposa era bellissima e il suo abito era miracoloso. Noi erano fortunati, perché il tempo era caldo.


Adesso sono a casa. Bevendo troppo l’alcolico mi ha fatto ubriaco e la grappa mi ha fatto malato a Debrecen. Domani sarà a casa perché avrò bisogno di un po’ di riposare. Dormerò molto e leggerò un giornale italiano nel mio appartamento nel letto. Dire la verità non ho utilizzato i giorni liberi in quest’anno.


Penso, che prendere un giorno a casa sia un’idea buona. Spero, che il tempo sarà bello. Se il tempo fosse bello, io prenderei il giorno sempre nel giardino a Como. Se io fossi nel giardino, sarei sempre felice! Se io fossi felice, sarei produttivo nel lavoro.


Dunque, domani sarà a casa e non lavorerò nello stabilimento. Naturalmente i miei colleghi e il mio direttore potranno chiamarmi sul mio telefono.


Ti saluto,


Ledo



2013. ápr. 28. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a 2. bekezdestol kezdve irhatod imperfettoban, mert meseled a sztorit.


Ci conosciamo ancora da otto anni. Ilyen nincs, ha azt akarod mondani, hogy 8 eve ismeritek egymast akkor 'ci conosciamo da 8 anni' De szerintem inkabb arra gondolhattal, hogy tobb mint 8 eve ismeritek egymast. Akkor viszont 'ci conosciamo piu di 8 anni'


Ho lavorato sempre volentieri con queste persone


un sacco di cibo (vagy barmi mas konkretabb, de onmagaban kicsit furcsa. Bar magyarul hasznaljuk, hogy csomot zabaltam)


noi eravamo


perche faceva caldo ha a multbeli idojarasrol van szo akkor az mindig imperfetto es a fare igevel fejezik ki.


Bevendo troppo l’alcol a Debrecen me lo faceva ubriaco e la grappa me la faceva malato.


domani saro'


Dormiro'


a letto (nel letto sem para)


A dire la verita'


prendere=spendere lehet prendere is, de akkor nem kell a casa. Ha prendere t akarsz irdd igy: Penso che prendere un giorno e passarlo a casa sia una buona idea.


il tempo fara' bello


domani saro' a casa

2013. ápr. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ciao! Grazie mille! :)


Egyedül a "il tempo fará bello"-val nem tudok azonosulni. A "il tempo SARÁ bello" teljesen helytelen? Vagy a FARE igével fejezi ezt ki az olasz?


Amúgy minden más tiszta! Köszönet!!!!

2013. ápr. 29. 19:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocs hogy beleszólok, de én tanultam kinti egyetemen (tavaly diplomáztam + előtte kéttannyelvű), az il tempo fa bello, egyébként nem is igazán jó így, erőltetett. Esetleg a fa bel tempo, de ezt én kint sohasem hallottam.

Helyette:

C'é bel tempo.

2013. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt ezt vitatjak, hogy melyik a helyes: [link]


Engem mindig kijavitottak, ha essere vel mondtam, es a google is rengeteg talalatot ad ki a che tempo fa begebelesevel.


Meg kifejezes is van ra, hogy fa un freddo cane. Persze ebbe mar bele lehet magyarazni, hogy regies kifejezes.


En amugy konyvbol is igy tanultam, persze a koznyelv nem mindig azonos azzal amit mi irodalmi nyelvkent tanulunk.

2013. ápr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi a tisztázást! Mancsok mentek!
2013. ápr. 29. 23:04
 6/7 anonim ***** válasza:

oké, persze én is még gimiben a fare-vel tanultam. (Az is helyes)

Csak hogy egy példát mondjak:

Szoktam magánórákat adni olaszból, és néha előveszem a gimis füzetemet, háááát....látszik a mondatokon, hogy az akkori tanárom 2 hétnél többet nem volt kint Olaszországban...

2013. ápr. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bár lehet régiótól is függ, Szicíliában essere inkább
2013. ápr. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!