Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német-X tanár szeretnék...

Német-X tanár szeretnék lenni. Mit válasszak az X helyére?

Figyelt kérdés

Májusban fogok kiegészítő érettségit tenni németből emelt szinten, mert ez kell az egyetemre. Tanár szeretnék lenni, amihez viszont kell majd választani egy minor szakot is. És itt jönnek a gondok. Nem tudom eldönteni, hogy mit lenne érdemes tanulni másik szakként. A nem nyelvi bölcsész szakok nem érdekelnek különösebben (magyar, töri tehát kiesik). Természettudományos tantárgyakat nem igazán szeretnék (megint) elkezdeni tanulni. Van egy okj-s programozói végzettségem, dolgoztam is már programozóként. Elvileg lehetnék német-informatika szakos tanár, de nem vagyok benne biztos, hogy szeretnék informatikát tanítani. Gondolkoztam minorként másik nyelvi szakban is, de attól meg kissé félek. Két nyelvszak kicsit durva, főleg, ha az egyik a német. Ráadásul itt is az a gondom, hogy melyik legyen a másik nyelv. Gimiben és később is tanultam angolt (a B1 és a B2 között vagyok belőle valahol, de nincs semmilyen papírom róla). Ahhoz, hogy anglisztika minort vegyek fel az egyetemen, már eleve kell egy középfokú nyelvvizsga/nyelvismeret, tehát szeptemberig meg kellene csinálnom egy középfokú nyelvvizsgát angolból (mindezt úgy, hogy közben a németet is gyúrom ezerrel). Vagy hagyjam az angolt és vegyem fel majd mondjuk a néderlandisztikát 2. évtől. Itt nem kell hollandul már eleve tudni, mert kezdő szintről kezdik az oktatást.


Az a legnagyobb problémám, hogy mivel tudom, hogy az angol milyen fontos nyelv, ezért valamikor azt is meg kellene tanulnom, bár rettenetesen utálom. De abból simán meg lennék elégedve egy középfokúval. És, ha nem kell sietnem, hogy szeptemberre annyira tudjak, hogy azon a nyelven tanuljak, akkor tényleg minden időmet most inkább a németre fordítanám.


Ti mit tanácsoltok? Melyik irányban láttok több lehetőséget?

1. német-informatika

2. német-angol

3. német-holland


Előre is köszönöm a segítséget!


ui.: Bocsi, hogy ilyen hosszú lett.


2009. okt. 2. 11:18
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

"első évben elkezdhetsz ugyanúgy spanyolul tanulni egyetemen"


Hú, ez most nagyon jó hír volt! Köszönöm.

És ez egyébként ingyenes vagy fizetni kell érte?

Gondolom minden egyetemen van ilyen lehetőség, nem?

2009. okt. 5. 19:10
 22/24 anonim ***** válasza:

minden egyetemre nem tudom, hogy vonatkozik-e, nálunk lehet ingyenesen tanulni, igaz kreditet nem kapsz érte, de ezek szerint megéri:)

bár nálunk úgy van az angol és a német kivételével, hogy nem kell tudnod az adott nyelven, hogy felvehesd minornak.

2009. okt. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Melyik egyetemre jársz?
2009. okt. 6. 17:53
 24/24 anonim ***** válasza:
debreceni egyetem
2009. okt. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!