Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miként praktikus kanji-t tanulni?

Miként praktikus kanji-t tanulni?

Figyelt kérdés
Pontosítok. Kérdésem lényege az lenne, hogy miként essek neki a kanji-nak (hiragana, katakana a könyököm jön ki XD)? Egyelőre magát a jelentésüket tanuljam csak, vagy rögtön magoljam be az on és kun olvasatokat és egyben hogy plusz milyen szavakban használják őket? Valamint a JLPT által "kiadott" alap 100 kanji listát letöltöttem, de csak 80at számoltam. Valaki esetleg tudja honnan szedhetem le a full listát?

2013. máj. 27. 21:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én először is megtanulom leírni őket. Miközben írom, minden egyes íráshegy után elmondom az on és kun olvasatot is. Így az is megmarad egy kicsit.

Utána a szavakat tanulom meg, amikben használják. Ha ezeket sokat gyakorlom, akkor szintén megmarad mindkét olvasat. Egyébként ha meglátok egy kanjit, a kun olvasat ugrik be először, az on-bnak utána kell nézzek. De idővel, ha sokat használom, ismételek, akkor mindkettő megmarad.

Úgy nem tudnám megtanulni, hogy először mindkét olvasatot, aztán a szavakat. Még érdemes megjegyezni, hogy egy kanji mit jelent, úgy egyszerűbb tanulni.

Én a Writing Japanese with ease-ből tanultam.

2013. máj. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Így ahogy leírtad látok benne logikát. A könyvnek is utána nézek, azt is köszönöm. :)
2013. máj. 27. 22:56
 3/13 anonim ***** válasza:
Az Alexandrában olyan 5000 FT és angolul van..sajnos jó drágák a nyelvkönyvek..
2013. máj. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jah láttam, hogy nem lehet leszedni sehogy se. Az hogy 5000 ft még ne lenne baj. Az a baj, hogy nem vagyok otthon Magyarországon -.- De sebaj. Majd keresek másik könyvet, ami jó és letölthetem valahonnan. :)
2013. máj. 28. 14:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Még van a Basic kanji book. Az azt hiszem letölthető.
2013. máj. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
igen azt már lehúztam :) meg van még pár kanjis könyv amit megszereztem. Engem inkább az érdekelt, hogyan álljak neki a tanulásuknak. A kanákkal nem volt nehéz dolgom az adta magát de ezek pff... XD már ki is próbáltam a módszeredet. Abban a Basic Kanji Book I-ből. Tényleg nem rossz csak egy bajom van... ha megtanulok egyet és nézem hogy ilyen szavakban használják, akkor szinte mindig feltűnik egy ismeretlen kanji és rögtön elkezdek utána kutatni XD így nem igazán jutok egyről a kettőre XD de ez csak az én agyam nyűgje nem a módszereddel van baj :) Lehet először megtanulom csak a jelentésüket.
2013. máj. 28. 16:39
 7/13 anonim ***** válasza:
Én már több módszert kipróbáltam, de ez jött be leginkább. Azt mondják a legnagyobb "titka" a gyakorlás, meg az olvasás (japán nyelven). Csak hát nehéz ilyen könyvekhez hozzájutni.
2013. máj. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
az igaz. nem sok japán nyelvű könyvet dobálnak. habár japán weboldalakat még mindig lehet látogatni és ott "olvasgatni" :) én akkor kaptam vérszemet hogy megtanuljak olvasni japánul, mikor egy manga (Fairy Tail) hivatalos honlapjára keveredtem teljesen véletlenül. Mondjuk akkor már ismertem a hiraganát, a katakanát akkor tanultam de a kanjiról és a nyelvtanról gőzöm se volt. Gondoltam ez nem maradhat így XD Így nekiálltam a tanulásnak bár amennyi időm van megőszülök mire megtanulom úgy rendesen XD
2013. máj. 28. 22:49
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom, hogy kihagyd a szavakat, amikben van, mert akkor nagyon keveset ér az egész. Mondjuk az kun olvasatok azok általában magukban is szavak, de az on olvasat magában ritkán áll (persze egy-ként kanjinál előfordul), csak kombinációban van értelme.


De ha látsz egy összetett szót, akkor nem (feltétlenül) elég, hogy ismered a két kanjit külön-külön, hogy tud hogyan kell olvasni és mit jelent. Pl. 名刺 nem hiszem, hogy név/híres + szúr-ból rájössz, hogy ez a cégkártya.

Azokról nem is beszélve, amelyeknek több on olvasata is van, pl 日.


Én is hasonló cípőben jártam, ajánlatom hogy alapvetően csak azokat tanuld meg a kombinációkból, amelyeknek az összes kanjiját tudod. Néha egy-egy kiemelkedően fontos szót esetleg érdemes megjegyezni, de amúgy ne törödj azokkal, amiket nem ismersz. Én legalábbis így csináltam.


tangorin.com

yookoso.com

Ez a két oldal hasznos.

2013. máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ha honlapokat akarsz gyorsan olvasni, akkor rikaichan (mozilla és chrome kiegészítő) vagy [link] tudod egyszerűvé tenni az életedet.
2013. máj. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!